Popularne jeszcze kilka lat temu kierunki studiów powoli tracą na atrakcyjności. Powód? Rynek pracy potrzebuje coraz mniej nowych ekonomistów i marketingowców.

Dlatego wybierając kierunek studiów ,trzeba myśleć nie tylko o dyplomie prestiżowej uczelni, ale również o możliwościach znalezienia pracy w swoim zawodzie.

Studia to czas wytężonej nauki i przygotowania do wejścia na rynek pracy. Jednak aby znaleźć na tym rynku miejsce dla siebie, warto jeszcze przed wybraniem kierunku studiów zorientować się, jacy specjaliści są najbardziej poszukiwani. Od dobrego wyboru kierunku studiów może zależeć cała przyszłość dzisiejszego maturzysty.

Drugim ważnym aspektem, którego nie można pominąć, jest wybór dobrej uczelni. Szkół wyższych mamy dziś w Polsce bardzo dużo, ale nie każda placówka zasługuje na miano uczelni. Na pewno na takie miano zasługuje jednak Gdańska Szkoła Wyższa, oferująca swoim studentom szeroki wachlarz kierunków studiów. W ofercie są zarówno studia inżynierskie jak i licencjackie. Do wyboru są dwa systemy studiowania: stacjonarny i zaoczny. Po uzyskaniu tytułu magistra można podjąć studia podyplomowe.

Jednym z kierunków podyplomowych jest trzysemestralna logopedia szkolna lub czterosemestralna logopedia. Czym różnią się te kierunki? Logopeda szkolny pracuje tylko z dziećmi, zaś po studiach czterosemestralnych można pracować również z osobami dorosłymi dotkniętymi wadami wymowy. W czasach gdy coraz większą uwagę zwraca się na ogólny wygląd drugiej osoby i pierwsze wrażenie jakie robi na rozmówcy, wyeliminowanie wady wymowy jest czymś więcej niż osobistym kaprysem. Można powiedzieć, że jest to sprawa tak samo istotna jak dobór odpowiedniej koszuli do marynarki i krawata. Parafrazując: jak cię słyszą tak cię piszą.

Oczywiście ideałem jest, gdy praca nad prawidłową wymową rozpoczęta jest na etapie szkolnym a nawet przedszkolnym, dlatego logopeda szkolny nigdy nie będzie narzekał na brak zajęć. Bardzo duża grupa dzieci potrzebuje pomocy przy skorygowaniu wad wymowy, czasem tak minimalnych, że tylko wprawne ucho jest w stanie je wychwycić. Tajemnicą Poliszynela jest, że im wcześniej rozpocznie się terapię tym łatwiej i szybciej można spodziewać się pozytywnych zmian.

Reasumując: wybór kierunku studiów nie powinien być efektem przypadku lub obowiązującej mody. Choć brzmi to patetycznie, jest to decyzja, jeśli nie na całe życie, to z pewnością na dużą jego część. Warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw, nie tylko pod kątem ciekawych studiów ale i możliwości znalezienia pracy po ich zakończeniu. W ofercie Gdańskiej Szkoły Wyższej z pewnością każdy przyszły student znajdzie kierunek odpowiadający jego zainteresowaniom i planom na przyszłość.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki