W jaki sposób można pokazać, że jest się patriotą? Obecnie można zrobić to na bardzo wiele sposobów – między innymi poprzez noszenie odzieży promującej patriotyzm! Warto pochylić się nad tym tematem, bowiem skoro tak chętnie nosimy koszulki, bluzy czy rozmaite akcesoria przykładowo z symbolami narodowymi Stanów Zjednoczonych czy Anglii to dlaczego nie takie, które promują Polskę?

Odzież patriotyczna? Świetny pomysł!

Jak się okazuje, tak zwana odzież patriotyczna, czyli promująca patriotyzm i Polskę, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o odzież, którą ubiera się przykładowo na wydarzenia sportowe czy ważne święta narodowe, ale o taką odzież, w której można chodzić na co dzień – do szkoły, do pracy, kina czy gdziekolwiek indziej. Jak też się okazuje, dzięki odzieży tej można promować patriotyzm, rozbudzać tożsamość narodową i jednocześnie być ubranym modnie i wygodnie.

Jak wygląda odzież promująca patriotyzm?

Nie są to wyłącznie koszulki, szaliki czy czapki z godłem narodowym czy flagą. Wybór wśród tego rodzaju odzieży jest znacznie szerszy! Można zakupić bluzy, koszulki czy czapki zarówno męskie, damskie, dziecięce z bardzo charakterystycznymi symbolami i nadrukami, które odnoszą się przykładowo do Żołnierzy Wyklętych, Dywizjonu 303 czy też Powstania Warszawskiego. Ciekawostką jest, iż na odzieży tej można znaleźć nie tylko same symbole, ale również opis historycznych wydarzeń, do których odnoszą się owe symbole/nadruki.

Nowoczesny patriotyzm

Noszenie omawianej odzieży jest wyrazem patriotycznej postawy. Prawdziwym patriotą bowiem nie jest wyłącznie ten, kto chwyta za broń i oddaje życie za ojczyznę - zwłaszcza, że obecnie Polska jest przecież niepodległa. Swoją miłość do kraju, swoje przywiązanie i szacunek dla tradycji można i trzeba zatem wyrażać w inny, bardziej nowoczesny sposób, właściwy obecnym czasom. A jednym z takich właśnie sposobów jest noszenie odzieży promującej patriotyzm i uczestnictwo w wydarzeniach i akcjach patriotycznych.

Jaki jest cel?

Najważniejszym celem twórców rzeczonej odzieży jest przypomnienie i przybliżenie polskiej historii, najważniejszych w dziejach narodu wydarzeń, jej bohaterów. Dzięki istnieniu takiej odzieży, jest ogromna szansa na to, że szczególnie młodzi ludzie, którzy dzięki poprzednim pokoleniom mają szansę na to, aby żyć w czasach pokoju, dostrzegą to jak ważne jest, aby dbać o własną tożsamość narodową, szanować ojczyznę i reagować kiedy wartości o które walczyli nasi dziadkowie są zagrożone. Odzież tę można oczywiście nosić na co dzień i warto to robić, by pokazać swoje przywiązanie do kraju, który jest naszym domem i domem naszych przodków.

przeczytaj więcej
Projekt Husaria - www.husarmia.pl: Odwaga Duma Zwycięstwo
Krzewimy patriotyzm na całym świecie