Dzięki karcie miejskiej, korzystanie z komunikacji i dostęp do kultury są dziś dużo łatwiejsze.

Po co nam karta miejska?
Chcesz kupić bilet na wszystkie linie autobusu, przejazdy metrem, do kina, do filharmonii. Za każdym razem musisz stać w kolejkach i tracisz czas. Właśnie dlatego przydać może Ci się karta miejska, na której możesz zakodować najróżniejsze rodzaje biletów, które szybko i sprawnie kupisz przez Internet. Nie dość, że nie musisz się w tym celu ruszać z domu, to jeszcze zakupu i płatności dokonujesz w dogodnym dla siebie momencie, nie stojąc w kolejkach i nie spóźniając się na przykład na wybrany seans do kina. Poza tym, wszystko masz na jednej karcie, którą zazwyczaj nosisz przy sobie, nie musisz pamiętać już o tym, żeby przed wyjściem do teatru zabrać z domu bilet. A co najważniejsze – nie zgubisz go.

Bilety na komunikację miejską
Podstawowym założeniem karty miejskiej i jej pierwszym celem było ułatwienie korzystania z komunikacji miejskiej. Zamiast raz w miesiącu stać w kolejce po bilet, można bez problemu kupić doładowanie karty miejskiej przez internet, zapłacić przelewem i później zakodować bilet w jednym z mnóstwa znajdujących się w mieście automatów. W zasadzie jeden, jedyny raz, kiedy musimy ustawić się w kolejce do okienka to wtedy, gdy wyrabiamy spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską. Żeby następnie kupować bilety online, zakładamy konto w systemie, na stronie www.kartamiejska.pl.
Korzystanie z karty miejskiej jest ponadto bardzo wygodne. Wsiadając do zatłoczonego autobusu, czy tramwaju nie musimy się już przepychać do kasownika. Kartę wystarczy przy sobie mieć i okazać ją przy ewentualnej kontroli.

Teatr, filharmonia, kino – wszystko na jednej karcie
Ostatnio wprowadzoną, coraz popularniejszą funkcją jest możliwość zakupu biletu na różne wydarzenia kulturalne i zakodowania go na karcie miejskiej. To świetne rozwiązanie, szczególnie dlatego, że o ile komunikacja miejska jest ogólnodostępna, o tyle bilety na przykład do teatru są zawsze ilościowo ograniczone i ich sprzedaż odbywa się na zasadzie, kto pierwszy, ten lepszy. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy również przez Internet nabyć interesujące nas wejściówki, które bezpośrednio po uiszczeniu opłaty zostaną zakodowane na karcie miejskiej.

Często zadawane pytania użytkowników, to: czy płatności dokonywane celem uiszczenia kwoty za bilet są bezpieczne i czy przy pomocy karty miejskiej możemy wybrać sobie miejsce, spośród tych, które są jeszcze wolne. Na oba pytania należy odpowiedzieć – tak. Za bilety płacimy przelewem, bądź kartą, a wszystkie dokonywane przez nas opłaty są całkowicie bezpieczne. Podczas kupowania biletu do teatru, czy kina, mamy dostępny podgląd sali, dzięki czemu możemy zadbać o to, żeby siedzieć w wybranym przez nas miejscu. Co więcej, dzięki karcie możemy zakupić więcej niż jeden bilet na dane wydarzenie, więc bez problemu zabierzemy ze sobą przyjaciółkę, czy partnera.

Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko wtedy, gdy chcemy nabyć bilety w pierwszej chwili od uruchomienia ich sprzedaży. To również dobra opcja, dla osób, które są już spóźnione, próbują dotrzeć do kina na ostatnią chwilę – e-płatności można dokonać także przez smartfona, jadąc tramwajem.
Często narzekamy na digitalizację niemalże każdej dziedziny życia. Jednak w przypadku karty miejskiej, nasze życie zostaje znacząco ułatwione. Więcej szczegółów dostępnych na stronie www.kartamiejska.pl.