Planujesz wesele i zastanawiasz się nad usługą didżeja na wesele ? Większość znajomych wybrało zespół. Czy DJ to usługa na którą warto zwrócić uwagę podczas planowania wesela ?

Didżej to osoba, która w przeszłości prowadziła głównie imprezy klubowe, w pubach czy dyskotekach. Dziś DJ to profesja, które rozszerzyła swoje usługi także na eventy firmowe czy wesela. Didżej, wodzirej, konferansjer - to takie synonimy osoby, która może profesjonalnie i w różnym stylu i zakresie poprowadzić imprezę weselną i każdą inną. Dziś DJ na wesele to nie tylko osoba stojąca za konsoletą i serwująca muzykę. Coraz bardziej klienci oczekują aktywnego uczestnictwa didżeja wcielającego się właśnie w rolę prezentera, wodzireja, konferansjera tak aby całe wesele było "trzymane w ryzach" poprzez mikrofon. Nie jest łatwe znaleźć sprawdzoną usługę DJ na wesele.

Prowadzenie wesel przez didżeja

Dobór muzyki, obsługa konferansjera, opracowanie odpowiednich zabaw na wesele i dostarczenie niezapomnianych i pozytywnych wrażeń to domena doświadczonych firm. Odpowiednie zaangażowanie, podejście do imprezy z humorem i zapałem to klucz do sukcesu. Atmosfera musi być typowo weselna ! Dobrze poprowadzona impreza to wspomnienia nie do przecenienia. Zatem kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego didżeja, który nie tylko zajmie się muzyką, ale przywita serdecznie gości, zapowie tort weselny, czy poprowadzi oczepiny. 

DJ, wodzirej, konferansjer - na czym Wam zależy ?

Obsługa kameralnych imprez przebiega zgoła inaczej od dużych wesel na 150 czy 200 osób. Zatem od wymagań i koncepcji klientów zależy w jaką rolę wcieli się na weselu DJ. Rożne osoby mają szeroki wachlarz wymagań. To czego wymagamy bardzo często ograniczone jest zasobnością naszego portfela. Didżej, który wciela się w rolę konferansjera i wodzireja z pewnością nie troi się oferując tanią usługę. To samo tyczy się duetów, czy nawet didżejskich tercetów. Tu każda osoba ma jasno wyznaczony zakres działań, z którego może się lepiej wywiązać nie mając wszystkiego na głowie. 

Dzieląc klientów szukających didżeja na wesele możemy podzielić ich na grupy:

  • Pary Młode nie mające szczególnych wymagań szukające jednej osoby, która zaprezentuje fajną muzykę i powie coś przez mikrofon kiedy trzeba - zazwyczaj podczas niedużych wesel, czy przyjęć weselnych,
  • klienci wymagający od didżeja funkcji wodzireja - poprowadzenie konkursów jest dla nich także ważne,
  • Pary szukające duetu DJ + wodzirej - dobra muzyka na wesele oraz konkursy prowadzone przez wyspecjalizowanego wodzireja - zazwyczaj taki pakiet jest wymagany na większe wesela.

DJ na wesele - podsumowanie

Podsumowując dywagacje na temat tego, czy warto rozważyć usługę DJ na wesele, jednoznacznie odpowiadamy,. iż tak. Tego czego nie doświadczycie to brzmienie instrumentów na żywo. Choć warto zaznaczyć, że dość często to ostatnie niestety nie jest wśród wielu zespołów zaletą. Doświadczony didżej spełniający jednocześnie funkcję wodzireja to może być to !