Wiele kobiet większość swojego czasu spędza w biurze. Nic dziwnego, że podczas kompletowania garderoby sporo uwagi trzeba poświęcić elementom w stylu biznesowym.

Damskie spodnie biurowe to obowiązkowy atrybut biznesowego zespołu. Łatwo je połączyć z rzeczami kobiecymi i surowymi. Styliści radzą, by wybierać spodnie o różnych krojach, by każdego dnia tygodnia pracy wyglądać wyjątkowo i ciekawie.

Czego szukać w spodniach biurowych

Ponieważ wiele osób większość swojego życia spędza w pracy, powinny wybierać spodnie, które są nie tylko eleganckie, proste i modne, ale także wygodne. Kobiety preferują spodnie o średnim stanie, wełniane i bawełniane, o prostym kroju.

Fashionistkom o pulchnych kształtach będzie odpowiadało lekkie wycięcie z bioder. Jeśli chcesz podkreślić talię, wybierz wysoki krój. Gdy łydki i kostki są w porządku, ale konieczne jest ukrycie cellulitu lub dodatkowej grubości w udach, należy wybrać biznesowe warianty talii. Ten krój spodni często uzupełniany jest o plisy pod pasem, przechodzące w strzałki. 

Regularna strzałka, która często jest cechą klasycznych spodni https://shopsy.pl/spodnie-wizytowe-damskie , daje efekt modelujący. Tylko dzięki temu elementowi można wyszczuplić i optycznie podwyższyć sylwetkę.

Modele spodni biurowych 

Asortyment modnych spodni do biura obejmuje praktyczne kolorowe elementy, które dobrze komponują się z podstawami w szafie.

Jeśli biuro nie ma ścisłych wymagań co do ubioru, to urozmaicenie łuku będzie w stanie zapewnić nawet jeansy czy sztruksowe spodnie. Dżins jest już jednak zbyt częstym widokiem w naszym codziennym życiu, dlatego styliści polecają ciekawsze tkaniny: dżersej i tweed poza sezonem oraz miękki dżersej, len i jedwab na lato. 

Klasyczne spodnie 

Wycieczka do biura to najlepsza wymówka dla klasycznej stylizacji. Proste spodnie z kieszeniami lub bez nich będą uniwersalnym i niezawodnym towarzyszem biznesowej damy. Cieszą się dobrą kompatybilnością z różnymi ubraniami - kobiecymi bluzkami, dopasowanymi żakietami i surowymi marynarkami.

Spodnie dzwony

Ze spodniami typu dzwony fashionistki mają różne relacje. Jeśli wzrost jest powyżej średniej, to te modele będą pasować. Flauta przy kolanie jest rzadziej spotykana w wizerunku biznesowym. Kojarzy się bardziej ze stylem retro i wymaga odpowiednio dobranego sąsiedztwa.

Na szczególną uwagę zasługują spodnie maxi z lekką klapą. Nie wyglądają archaicznie i dobrze łączą się z typowo biurowymi ubraniami. Noszone są z obcasem, co pozwala zwiększyć długość nóg i wydać się szczuplejszym dla otoczenia. 

Lniane spodnie na lato 

Kobiety mają kilka skarg do lnianych spodni. Po pierwsze, tkanina bardzo się gniecie. Po drugie, paleta lnianych spodni nie jest zbyt zróżnicowana. Wszystkie wady są jednak rekompensowane przez zwiększony komfort, lekkość, higroskopijność. Letnie spodnie z lnu wyglądają praktycznie i nieco niedbale. Jeśli musisz wybrać bardziej surową wersję, przebierz się w obcisłe bawełniane spodnie lub błyszczące spodnie z wiskozy.

Spodnie slim

Spodnie o zwężanych nogawkach są faworyzowane przez stylistów. Modne kobiety mogą doładować swoją garderobę slackami, galifami i bananami. Wszystkie te warianty spodni mają zwężony krój. Ściśle dopasowane do łydki zapewnią zwiększoną uwagę na tę część ciała. Długość 7/8 i spodnie cygaretki - trend ostatnich sezonów.

Ciepłe spodnie z polarem lub na polarze

Co zrobić w niepogodę, gdy cienkie bawełniane spodnie nie chronią przed wiatrem, a założenie dżinsów czy skórzanych spodni do biura jest zbyt proste nawet dla najbardziej wyrafinowanych fashionistek? Ciepłe, ciężkie spodnie z dzianiny załatwią sprawę. Dodatek polaru dodaje komfortu i pozwala na noszenie tych spodni nawet w chłodne dni.

Skrócone spodnie

Modne spodnie o długości 7/8 od kilku lat zajmują czołowe miejsce na liście biurowej mody. Kobiety mogą pokusić się o spodnie w kolorze nude lub czarne o lekko zwężonym i skróconym kroju. Modele te pokazują zalety sylwetki i sprawiają, że biznes wygląda bardziej kobieco.

W zestawieniu krótkich spodni do biura znalazły się modele o prostym kroju z szelkami. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie stylowego wyglądu a la garçon. Spodnie z szelkami są szczególnie uwielbiane przez młode dziewczyny, które chcą wyglądać stylowo i nieszablonowo w miejscu pracy.