Przebierane imprezy tematyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Strój wybieramy z różnych okazji takich jak urodziny, imieniny, rocznice, bale sylwestrowe czy karnawałowe.

Gdzie szukać inspiracji w wyborze odpowiedniego przebrania?

Oczywiście każdy zaproszony gość, chce wypaść jak najlepiej. Jak znaleźć dobry pomysł na przebranie na imprezę, aby wyróżniać się i zachwycać swoim wyglądem? Wcale nie trzeba daleko szukać, ponieważ inspiracją mogą być zarówno filmy, jak i książki czy bajki. Ponadto można wykorzystać stroje z teledysków, obejrzeć historię mody czy przebrać się za ulubioną postać z serialu.

Pomysł na przebranie na imprezę dla pary

Żeby nasze przebranie na bal karnawałowy było zaskakujące, ciekawe i oryginalne, najlepiej jest samodzielnie wpaść na jakiś pomysł. Można w tym celu wykorzystać internet, przeglądając różnego rodzaju zdjęcia oraz imprezy, które już się odbyły, ale najlepiej jest wykorzystać strój, który nawiązuje do zainteresowań pary lub ulubionych postaci z filmów czy bajki.

Sprawdzony pomysł na przebranie na imprezę dla par to:

  • postacie bohaterów z filmów - Bonnie i Clyde, Superman i Supergirl, Frankenstein i jego narzeczona czy Harley Quinn i Joker,
  • bohaterzy z bajek - Myszka Miki i Minnie, Simpsonowie, Smerfetka i Smerf, Czerwony Kapturek i wilk, Piękna i Bestia, Kubuś Puchatek i Maleństwo, Shrek i Fiona,
  • zawody i role - pan młody i panna młoda, astronauta i kosmitka, król i królowa, ksiądz i zakonnica, policjant i przestępca, lekarz i pielęgniarka.

Jakie przebranie wybrać na Halloween?

Kiedy zostaliśmy zaproszeni na imprezę na Halloween, to możemy przebrać się za straszne postacie albo coś standardowego jako przebranie karnawałowe. Jeśli jednak ma to być Halloween, to zdecydowanie najlepiej jest postawić na coś w strasznym klimacie i poszukać mrocznego przebrania.

Najpopularniejszymi i ciekawymi propozycjami są straszne klauny, dynia i siekiera, Rodzina Adamsów, para zombie, kościotrupy, wampiry i duchy. Trzeba jednak tutaj pamiętać o tym, że do całej stylizacji należy wykonać odpowiedni mroczny makijaż, który pozwoli podkreślić urok całego przebrania.

Które przebranie sprawdza się na każdą imprezę?

Na imprezę tematyczną zawsze idealnym rozwiązaniem są śmieszne stroje. Doskonale sprawdzają się na karnawałach, eventach, wydarzeniach biznesowych czy po prostu prywatkach.

Bardzo ważne jest to, aby wybrać dla siebie strój, który będzie przede wszystkim wygodny, ponieważ w większości przypadków spędzimy w nim całą noc, podczas której będziemy się świetnie bawić na parkiecie. Nie ma więc sensu wybierać czegoś, w czym będziemy mieli problem się poruszać podczas tańczenia, ponieważ może to doprowadzić do zniechęcenia do imprezowania.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, a także wypożyczalni, gdzie możemy dokładnie zapoznać się z asortymentem i wszystkimi dostępnymi strojami. Pozwoli nam to znaleźć idealne przebranie dla dziecka, dla osoby dorosłej czy zakochanej pary.