Założenie konta bankowego przez internet jest prostsze niż mogłoby się wydawać. To znakomita opcja dla tych, którzy chcą otworzyć nowy rachunek bez wychodzenia z domu. Załatwienie niezbędnych formalności trwa zaledwie krótką chwilę.

Co ważne, w każdym w poniższych przypadków konto bankowe zakładamy bez konieczności wizyty kuriera. Jak to dokładnie wygląda? Redaktorzy portalu polakoszczedza.pl dokładnie sprawdzili ten temat!

1. Konto bankowe na selfie

Konto na selfie wymaga posiadania smartfona z aparatem. Najwygodniej zainstalować aplikację mobilną danego banku. Musi ona zostać pobrana z oficjalnego źródła, aby wykluczyć ryzyko wystąpienia oszustwa. Po wypełnieniu wniosku o konto należy przesłać nagranie twarzy (użytkownik musi wykonać konkretne gesty) oraz dowodu tożsamości. Złożenie dokumentów w formie elektronicznej wymaga zwykle potwierdzenia kodem SMS, który stanowi zabezpieczenie. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności osobistej wizyty w placówce banku.

2. Konto bankowe przez przelew weryfikacyjny

Możesz rozważyć także otworzenie nowego rachunku przez przelew weryfikacyjny. Należy przelać symboliczną kwotę (zazwyczaj jest to 1zł - zostanie ona zwrócona) z dotychczasowego konta na nowo otwierany rachunek. Bardzo ważne jest, aby oby nowe i istniejące konto było powiązane z tymi samymi danymi osobowymi (również adres). W innym przypadku proces weryfikacji zakończy się niepowodzeniem. Kolejnym wymogiem jest, aby "stary" rachunek był założony osobiście, czyli w oddziale banku lub za pośrednictwem kuriera.

3. Konto bankowe przez wideorozmowę

Kolejnym sposobem na otworzenie konta bankowego zdalnie jest wideorozmowa. Pierwszym etapem jest wypełnienie oraz złożenie wniosku. Kolejny krok to umówienie się na rozmowę z konsultantem. Bardzo ważne jest, aby posiadać sprawną kamerę oraz mikrofon. Należy mieć przy sobie dowód osobisty i telefon. Wideorozmowa trwa najczęściej zaledwie kilka minut! Warto wspomnieć, że w trakcie rozmowy wykonywane są zdjęcia twarzy, a więc rozmowa może odbywać się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Więcej informacji o nowoczesnych sposobach założenia konta bankowego znajdziesz tutaj: https://polakoszczedza.pl/2022/03/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera-na-selfie/