Lubisz spędzać letnie wieczory na świeżym powietrzu, ale Twój balkon jest niewielki i nie wiesz, jak na nim zmieścić niezbędne sprzęty? Dobrze trafiłeś. W naszym artykule podpowiemy Ci, jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i estetyczna.

Jak stworzyć stylową aranżację balkonu w bloku?

Nie musisz dysponować dużą przestrzenią, aby stworzyć stylowy zakątek relaksu. Tajemnica udanej aranżacji tkwi w dobrze dobranych drobiazgach i szczegółowo opracowanym planie.

Zmierz swój balkon

Pracę rozpocznij od dokładnego zmierzenia przestrzeni, jaką dysponujesz. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakiej wielkości meble zmieszczą się na balkonie. Rozrysuj na kartce szczegółowy projekt, który stanie się podstawą do dalszych prac.

Wybierz funkcjonalne sprzęty

Dokładnie przemyśl, jakie meble będą Ci potrzebne na balkonie. Niewątpliwie nie może na nim zabraknąć:

- niewielkiego stolika,

- wygodnego miejsca do siedzenia.

Dopasuj wielkość sprzętów do przestrzeni, jaką dysponujesz. Pamiętaj przy tym, żeby decydować się na lekkie modele, które łatwo przesuniesz lub złożysz.

Zapewnij sobie wygodę

Jeśli Twój balkon jest wyjątkowo nieustawny, przemyśl zamontowanie wiszącego fotela ogrodowego. Zajmie znacznie mniej miejsca, a zapewni Ci wyjątkową wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Tego typu sprzęty są najczęściej dodatkowo wyposażone w stelaż, więc zimą doskonale sprawdzą się jako ozdoba Twojego salonu lub sypialni.

Postaw na meble wysokiej jakości

Dobrej jakości sprzęty tworzone z myślą o zmiennych warunkach atmosferycznych znajdziesz w wielu miejscach w sieci. Bazując na pozytywnych opiniach klientów, warto przyjrzeć się chociażby ofercie e-sklepu https://www.resmar.pl/. Znajdziesz w niej liczne propozycje, które świetnie sprawdzą się na niewielkich przestrzeniach.

Zadbaj o nastrój na balkonie

Uzupełnij aranżację wiszącymi girlandami lub nastrojowymi lampkami zasilanymi energią słoneczną. Doskonałym dodatkiem będą również kwiaty w donicach zawieszonych na balustradzie lub ustawionych w nowoczesnych kwietnikach.