Odnawianie starych mebli to wciągające hobby, które zyskuje coraz większą popularność. Wbrew pozorom dawanie nowego życia ulubionym sprzętom nie jest tak trudne, jak się wydaje. Oczywiście wymaga odrobiny wiedzy i ogromu cierpliwości, ale poradzisz sobie z tym samodzielnie w domu. W naszym artykule podpowiemy Ci, jaką tkaninę tapicerską wybrać na obicie fotela, aby cieszyć się jego doskonałym wyglądem przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tkaninę obiciową?

Wybór materiałów obiciowych jest ogromny, więc jeśli jesteś początkujący, niewątpliwie niełatwo Ci podjąć decyzję. Sugerujemy, abyś kierował się dwoma podstawowymi kryteriami: parametrami tkaniny oraz jej walorami estetycznymi.

Właściwości tkaniny obiciowej

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy interesująca Cię tkanina jest rzeczywiście przeznaczona do tapicerowania mebli. Materiały odzieżowe nie spełnią swojej roli, bo są znacznie cieńsze i mniej trwałe. Dobrej jakości tkanina obiciowa powinna być:

- odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne,

- łatwa w utrzymaniu w czystości,

- nienasiąkliwa,

- bezpieczna w użytkowaniu.

To gwarancja, że Twoja praca nie pójdzie na marne, a fotel posłuży Ci przez długi czas.

Walory estetyczne tkaniny

W tym przypadku wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli masz pewność, że wybierasz spośród dobrej jakości tkanin obiciowych, takich jak np. dostępne w e-sklepie https://tkaninykaroliny.pl/ lub w innym miejscu specjalizującym się w tego typu tekstyliach, możesz zdecydować się na dowolne wzory i kolory. Dopasuj je do wystroju swojego mieszkania lub stwórz unikatowy fotel w ulubione motywy, których nie sposób dostać w sklepie meblarskim.

Jaką tkaninę obiciową wybrać?

W specjalistycznych sklepach znajdziesz wiele rodzajów tkanin obiciowych. Dużą popularnością cieszy się welur tapicerski ze względu na jego walory estetyczne. Ponadto jest niezwykle miękki, a co za tym idzie przyjemny w dotyku. Doskonale sprawdzi się do obicia ulubionego fotela, gwarantując duży komfort podczas odpoczynku.

Równie chętnie wykorzystywanym na obicia foteli materiałem jest nubuk. Ta tkanina nieco przypomina zamsz, ale jest od niego znacznie trwalsza. Podobnie jak welur jest miękka i elastyczna. Ponadto łatwo utrzymasz ją w czystości.

To oczywiście nie wszystkie możliwości. Możesz zdecydować się także na grubo tkaną tkaninę tapicerską o wyraźnym splocie, szenil, a nawet naturalne płótno. Jeśli jednak to Twoja pierwsza praca, polecamy elastyczne materiały, które łatwo naciągniesz na piankę tapicerską.