Galerie handlowe są symbolem współczesnej komercjalizacji. Często spędzamy w nich długie godziny i chętnie dokonujemy zakupów w sklepach zlokalizowanych w dużych centrach handlowych. Na czym polega fenomen galerii? Jak to się stało, że to właśnie w galeriach najchętniej lokują się rozpoznawalne marki odzieżowe? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Szeroka oferta handlowo-usługowa

Galerie handlowe przede wszystkim kojarzą się z zakupami odzieżowymi. Niemal w każdej galerii zlokalizowane są sklepy różnych popularnych sieciowych marek odzieżowych. To sprawia, że wybierając się w jedno miejsce możemy szybko porównać ofertę wielu sklepów. W efekcie zakupy odzieżowe są znacznie wygodniejsze i atrakcyjniejsze. 

Poza tym, że w jednym miejscu mamy dostęp do szerokiego asortymentu odzieżowego to dodatkowo galerie handlowe oferują szeroką ofertę handlowo-usługową. Obecnie poza sklepami odzieżowymi praktycznie w każdej galerii można znaleźć: 

  • Ofertę usługową (np. fryzjer, kosmetyczka, usługi bankowe, usługi pocztowe itd.),
  • Ofertę handlową (np. sklep z elektroniką, sklepy spożywcze, sklepy sportowe itd.),
  • Ofertę rozrywkową (np. kino, kręgielnia, siłownia itd.),
  • Ofertę gastronomiczną.

Przykładem szerokiej oferty handlowo-usługowo-rozrywkowej jest np. galeria Arkady Wrocławskie sklepy.

W efekcie w jednym miejscu goście otrzymują kompleksową ofertę handlowo-usługową co sprawia, że galerie handlowe są miejscem, które tętni życiem i zaczyna pełnić rolę, jaką kiedyś pełniły rynki w centrach miast. 

Wygodny dojazd

Chętnie korzystamy z zakupów w galerii handlowej również ze względu na wygodny dojazd. Zaparkowanie samochodu w centrum miasta, praktycznie w każdym polskim mieście jest trudnym zadaniem. Tymczasem galerie handlowe oferują swobodny dostęp do parkingu oraz bliskość alternatywnych środków komunikacji (np. w postaci metra, pociągu lub autobusu). 

Komfort podczas zakupów

Galerie z reguły są wyposażone w windy, ruchome schody, udogodnienia dla niepełnosprawnych, bezpłatne toalety, wygodne ławki, bezpłatne Wi-Fi oraz wspomnianą wcześniej ofertę rozrywkowo-gastronomiczną. To wszystko sprawia, że dokonanie zakupów w galerii handlowej jest po prostu komfortowe. 

Przykłady nowoczesnych galerii handlowych, które wpisują się w oczekiwania współczesnych konsumentów można znaleźć na Mapahandlu.pl.

Źródło zdjęcia:

Syda Productions / Shutterstock.com