Folia bąbelkowa to produkt, który każdy z nas zna i którego zapewne niejednokrotnie używał. Choć powszechnie jest znana jej właściwość antystresowa, to jednak ma ona wiele więcej praktycznych zastosowań. Zastanawiasz się nad tym, jak możesz ją wykorzystać? Czy znasz różne możliwości, jakie Ci daje? Podpowiemy Ci 5 pomysłów na praktyczne zastosowanie folii bąbelkowej!

1. Zabezpieczanie delikatnych przesyłek

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie folii bąbelkowej jest zabezpieczenie przy jej pomocy delikatnych przesyłek. To idealny materiał do stosowania jako wypełniacz do przesyłek. Wystarczy, że ściśle owiniesz ją produkt, który chcesz ochronić. Wkładając tak przygotowany artykuł do kartonu, zadbaj także o to, aby wypełnić nią każdą lukę. Dzięki temu zawartość paczki nie będzie się przesuwać ani nie będzie jej groziło obicie lub inne uszkodzenie.

2. Idealny produkt do lodówki

Kolejnym praktycznym, ale tym razem mało znanym, sposobem na praktyczne wykorzystanie folii bąbelkowej jest wyłożenie nią lodówki. Czemu to ma służyć? Spieszymy z tłumaczeniem! Jeżeli przytniesz folię tak, aby była wielkości Twoich półek lub szuflad, zadbasz zarówno o utrzymanie czystości w jej wnętrzu, jak i bezpieczeństwo znajdujących się w środku produktów. Wszelakie zanieczyszczenia możesz jednym ruchem usunąć, wymieniając folię na nową. Ponadto dzięki amortyzacji warzyw, owoców, czy jajek, będzie je chronić przed obiciem.

3. Folia bąbelkowa do ochrony szyb

Oszronione szyby samochodu to Twoja zmora? Codzienne skrobanie szronu nie tylko długo trwa, jest uciążliwe, ale także może prowadzić do uszkodzenia okna pojazdu. Niezbędna okaże się folia bąbelkowa. Zaopatrując się w nią, szybko przekonasz się, że tego typu problemy odejdą w niepamięć! Przygotuj kawałek, który jest wielkości przedniej szyby, a następnie włóż go tak, aby przytrzymywały go wycieraczki. Jeżeli będzie dobrze przylegał do powierzchni, którą zabezpiecza, przekonasz się, że rano wystarczy tylko ściągnąć folię, abyś mógł jechać w drogę.

4. Ochrona dla roślin

Folia bąbelkowa to produkt, który bardzo się przydaje także w ogrodnictwie. Ze względu na swoje właściwości do izolacji termicznej, będzie strzałem w dziesiątkę jako materiał zabezpieczający rośliny przed mrozem. Wystarczy tylko, że odetniesz na tyle duży kawałek, aby był o kilkanaście centymetrów wyższy niż górna granica rośliny. Owiń ją delikatnie, ale szczelnie tak, a Twoim kwiatom lub krzewom nie będzie groziło zimno, śnieg, czy wiatr.

5. Wyjątkowe prace plastyczne

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie folii bąbelkowej jest użycie jej do tworzenia nietuzinkowych prac plastycznych. To rozwiązanie uwielbiane szczególnie przez najmłodszych. Możesz przyciąć folię w mniejsze kształty albo używać do zabawy dużego arkusza. Aby dziecko mogło stworzyć niebanalną pracę, wystarczy, że naniesie na jej powierzchnię farby plakatowe, a następnie odbije tak powstały wzór na kartce papieru z bloku technicznego. Tak powstałe wzory można uzupełnić malując pędzlem lub przyklejając elementy, które będą zgodne z wizją młodego artysty.

Folia bąbelkowa to produkt, który możesz wykorzystywać na różne sposoby. Ten funkcjonalny artykuł posiada wiele zastosowań, które ułatwią Twoje życie w różnych dziedzinach. Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości folii bąbelkowej, zaopatrzysz się w nią w sklepie Randi. To miejsce stworzone przez profesjonalistów, którzy starannie selekcjonują swój asortyment tak, aby w Twoje ręce trafiło to, co najlepsze.