Dobrze oświetlony dom to gwarancja komfortu. W ostatnim czasie coraz częściej miejsce klasycznych żarówek i świetlówek zajmują ich LED-owe odpowiedniki. Czy jest to chwilowa moda, a ich dobra sława jest przesadzona? A może naprawdę warto zainwestować w oświetlenie typu LED? Jakie są jego główne zalety?

Oszczędność

Oświetlenie LED jest powszechnie przedstawiane jako gwarancja oszczędności. Jednak, jak to możliwe, skoro żarówki tego typu są znacznie droższe od tych konwencjonalnych? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Żarówki typu LED zużywają nawet 90% mniej energii niż te klasyczne lub halogenowe. Ponadto odznaczają się one dłuższą żywotnością. Mimo tego, że wydasz na oświetlenie typu LED więcej pieniędzy przy zakupie, w perspektywie roku jesteś w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Nie powinno więc budzić żadnych wątpliwości, że taka zmiana przyniesie korzyści Twojemu portfelowi. Jednak czy oświetlenie LED w domu wiąże się z jakimiś innymi pozytywami?

Inne zalety oświetlenia LED

Dzięki wspomnianej wyżej energooszczędności, oświetlenie LED stanowi bardziej ekologiczną alternatywę dla tego konwencjonalnego. Tego typu żarówki działają dłużej, dzięki czemu nie trzeba ich wymieniać tak często. Co za tym idzie, stawiając na oświetlenie LED w domu, dbasz także o środowisko. Warto również wiedzieć, że takie żarówki są inaczej zbudowane i nie zawierają szkodliwych materiałów, takich jak rtęć, brom oraz kadm. To jednak nie wszystko. Oświetlenie typu LED nie ma “czasu naświetlania”. Żarówka natychmiast po zaświeceniu osiąga sto procent swojej mocy.

Barwa światła

Jeszcze całkiem niedawno powszechnie uważano oświetlenie LED za mało atrakcyjne. Narzekano na jego moc oraz barwę światła. Producenci jednak szybko uporali się z tymi problemami, udoskonalając swoje żarówki oraz świetlówki. Dziś można zakupić oświetlenie LED w dowolnej temperaturze barwowej, dzięki czemu dostosujesz je z łatwością do każdego pomieszczenia w swoim domu. Duży wybór tego typu żarówek i świetlówek znajdziesz na przykład pod tym linkiem: https://hurtownia-elektryczna-led.pl/. Warto rozpatrzeć zmianę oświetlenia w domu na LED-owe. Jest to ekonomiczne, wydajne oraz ekologiczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Oczywiście do światła żarówki LED-owej czasem trzeba się przyzwyczaić. Z reguły nie stanowi to jednak żadnego problemu. Mimo to warto o tym pamiętać i wybierać produkty od sprawdzonych firm, dające światło o pożądanej barwie oraz mocy.