Urządzasz lub remontujesz kuchnię? Musisz więc z wielką starannością dobrać do niej odpowiednią armaturę, która zapewni Ci nie tylko estetyczne wnętrze, ale także komfort użytkowania. Podpowiemy Ci, na jakie 4 rzeczy powinieneś zwrócić uwagę, kupując baterie kuchenne. Czytaj dalej!

Sposób montażu baterii kuchennej

Obecnie na rynku jest niezwykle szeroki wybór baterii kuchennych. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby nieco zawęzić obszar artykułu dla siebie? Oczywiście! Zanim zaczniesz tracić czas, przeglądając wszystkie możliwe modele, sprawdź, jaki rodzaj był zamontowany u Ciebie. Budowa instalacji wodnej, którą masz w swoim domu, będzie mieć wpływ na to, co wybierzesz. Aby móc zamontować baterię stojącą, będziesz musiał mieć przyłącze zlokalizowane pod zlewozmywakiem. Natomiast bateria ścienna wymaga odpowiedniego rozstawu przyłączy wody ciepłej i zimnej.

Jeden czy dwa uchwyty?

Następnym, na co powinieneś zwrócić uwagę, jest rodzaj sterowania baterią kuchenną. Masz do wyboru produkty z jednym lub dwoma uchwytami. Czym one się różnią? Podstawową sprawą są względy ekonomiczne oraz Twój komfort. Zazwyczaj preferowana jest wersja z jednym uchwytem. Jest nie tylko wygodna, ale także, dzięki łatwej możliwości ustawienia odpowiedniego strumienia wody, nie marnuje jej aż tak wiele. Sam zdecyduj, która bateria do kuchni zapewni Ci komfort użytkowania.

Jaka wylewka?

Kolejną bardzo ważną przy wyborze baterii kuchennej kwestią, jest zasięg i wysokość wylewki. Znajdziesz modele o niskiej, wysokiej, czy obrotowej wylewce. Masz także możliwość kupienia produktów, które mają większy zasięg, czy są wyciągane, więc pozwolą Ci napełniać naczynia, które znajdą się poza zlewozmywakiem. Przemyśl, co jest dla Ciebie ważne w tym pomieszczeniu i jakie masz potrzeby z nim związane.

Niebanalny design

Ostatnią kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, jest design. Baterie kuchenne po pierwsze powinny być w pełni funkcjonalne, jednak ich estetyka także wpływa na tworzoną przez Ciebie aranżację wnętrz. Szukaj więc modeli, które będą w sobie łączyć wysoką jakość oraz niebanalny wygląd.

Solidne i stylowe baterie kuchenne znajdziesz w asortymencie sklepu Gamma. To miejsce, które oferuje Ci gustowną armaturę do łazienek i kuchni. Nie chcesz, aby Twój dom był przeciętny i nudny? Właśnie tam powinieneś zrobić zakupy! Już dziś zadbaj o to, aby wystrój Twoich wnętrz zachwycał efektownymi detalami!