Wraz z nadejściem lata oczy narażone są na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór okularów przeciwsłonecznych. Często jest tak, że przy zakupie kierujesz się tylko wyglądem, nie zwracając uwagi na to, czy odpowiednio zabezpieczą Twój wzrok? Czytaj więc dalej i dowiedz się, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne. Oto aspekty, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę!

Okulary przeciwsłoneczne muszą posiadać filtr UV

Okulary przeciwsłoneczne mogą być świetnym uzupełnieniem letniej stylizacji, ale czy to jest najważniejsze? Zanim zdecydujesz się na dany model, upewnij się, że posiada on filtr UV. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę fakt, że głównym przeznaczeniem okularów jest ochrona oczu. Intensywne naświetlenie światłem słonecznym może skończyć się podrażnieniem.

Okulary blokujące szkodliwe promieniowanie powinny mieć oznaczenie UV400. Zwykłe modele często nie mają go w ogóle, a jeśli już jest to fałszywie oznaczone - najczęściej na zauszniku mają wypisaną dowolną liczbę, która nijak ma się do rzeczywistości. Z tego powodu warto kupować okulary przeciwsłoneczne w miejscu godnym zaufania - na przykład w sklepie Optyk dla Ciebie. 

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Zwykłe okulary z filtrem UV

Klasyczne okulary wyposażone w filtr UV to najbardziej popularny i najczęściej wybierany model. Zapewniają wystarczającą ochronę oczu i dostępne są w różnych kategoriach filtrów UV. Różnią się siebie stopniem przyciemnienia soczewki. Świetnie sprawdzają się w codziennych warunkach.

Okulary polaryzacyjne

Jest to model okularów najczęściej wybierany przez kierowców oraz osoby, które aktywnie spędzają czas. Choć są mniej popularne, coraz częściej wybierane są przez klientów. Okulary polaryzacyjne znacznie poprawiają komfort widzenia i eliminują odblaski. Polecane są osobom wrażliwym na światło.

Okulary z fotochromem

Ten rodzaj okularów przeciwsłonecznych przeznaczony jest dla osób, które mają wadę wzroku. Na okulary korekcyjne nałożona jest powłoka blokująca promieniowanie UV. Stopień nasłonecznienia powoduje przyciemnianie soczewek. W taki sposób zapewniają ochronę przed wpływem słońca, zachowując jednocześnie właściwości okularów korekcyjnych. Jest to świetnie rozwiązanie, dzięki któremu możesz pozwolić sobie na okulary 2w1.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Obecnie na stoiskach i bazarach można spotkać setki modeli okularów o różnym kształcie i kolorze. Atrakcyjne ceny często są powodem, dla których klienci decydują się na zakup. W takich miejscach rzadko kiedy uda się znaleźć okulary, które zapewniają odpowiednią ochronę oczu. Co więcej, okulary przeciwsłoneczne bez filtra UV przepuszczają znacznie więcej szkodliwego promieniowania. Ciemne szkła powodują, że oczy w naturalny sposób rozszerzają się, aby zapewnić lepsze pole widzenia.

Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby kupować okulary od wiarygodnego producenta, np. takiego jak Optyk dla Ciebie. Sklep ten posiada w swojej ofercie okulary w różnym kształcie i kolorze. Możesz tu wybrać model, który będzie prezentował się rewelacyjnie na Twojej twarzy, jednocześnie zapewniając Ci właściwą ochroną oczu. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze!