Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Warto w tym okresie postawić na odpowiednio zaprojektowaną bieliznę, która nie wywoła podrażnień na wyjątkowo wrażliwej skórze kobiety ciężarnej, jak również pomieści stale rosnący brzuszek i powiększające się piersi. W jaką bieliznę ciążową powinny bezwzględnie zainwestować przyszłe mamy? Sprawdźmy to.

Biustonosze ciążowe i do karmienia

Wśród bogatej oferty bielizny ciążowej na szczególną uwagę zasługują biustonosze marki Carriwell przeznaczone dla przyszłych mam i matek karmiących, które mają wyjątkowo wrażliwe piersi. Staniki ciążowe Carriwell wyróżniają się tym, że są bezszwowe, co daje kobiecie poczucie maksymalnej wygody i bezpieczeństwa. Omawiane biustonosze dzięki szerokim ramiączkom i pasem pod biustem zapewniają doskonałe podtrzymanie biustu, a przy tym niwelują uczucie ucisku.

 

Figi ciążowe

Majtki ciążowe bezszwowe to podobnie jak biustonosz ciążowy kolejny produkt niezbędny w szafie przyszłej mamy. Figi przeznaczone dla kobiet w ciąży uszyte są z delikatnych, elastycznych i oddychających materiałów, które gwarantują przyszłym mamom wygodę noszenia przez całą ciążę. W ofertach sklepów majtki ciążowe dostępne są zazwyczaj w dwóch modelach – figi niskie sięgające pod brzuch i wysokie – nad brzuch, które dzięki rozciągliwej dzianinie doskonale go podtrzymują.

 

Pasy ciążowe i poporodowe

Pas ciążowy to bardzo przydatny element w ciążowej garderobie. Jest przeznaczony dla kobiet w 3 trymestrze ciąży i w tym czasie jest nierzadko wykorzystywany przez przyszłe mamy, które odczuwają bóle pleców lub spodziewają się bliźniąt i mają bardzo duży brzuch. Funkcją pasa ciążowego jest bowiem podtrzymanie brzucha, odciążenie pleców i miednicy. Przy wykorzystaniu pasa ciążowego stabilizacji ulega odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a kobiecie łatwiej jest utrzymać wyprostowaną sylwetkę.

Ubrania ciążowe

Kupując wymienioną wcześniej bieliznę, a więc biustonosz ciążowy, majtki ciążowe i pas ciążowy, warto zainteresować się także ubraniami ciążowymi, które idealnie sprawdzą się na co dzień. Mowa tu przede wszystkim o legginsach ciążowych, bezszwowych koszulkach, strojach kąpielowych czy wstawkach do paska.

Wszystkie produkty, o których mowa w niniejszym artykule znajdziesz w sklepie internetowym Smykoland.