Tradycja obdarowywania się prezentami z okazji Wielkanocy pochodzi z Niemiec, dlatego szczególnie znana i obchodzona jest w takich rejonach Polski jak Śląsk, Pomorze i Wielkopolska. Zwyczajem było obdarowywanie dzieci czekoladowymi jajkami, a koszyk pełen słodyczy chowany był w ogrodzie.

Prezenty na Wielkanoc dla dorosłych

Na przestrzeni lat zwyczaj robienia prezentów „na zajączka” rozpowszechnił się również wśród dorosłych. Chętnych na słodkie upominki i małe prezenty nie brakuje, ale co kupić osobie dorosłej? Na smartix.pl pisaliśmy już o zakupach on-line, również i w tym przypadku Internet może nam pomóc. W sieci znajdziemy prezenty szyte na miarę, wystarczy wpisać interesujący nas przedmiot w przeglądarkę. Jeśli obdarowywana przez Ciebie bliska osoba lubi dekoracje do domu, jako prezent świetnie sprawdzą się ozdobne figurki, np. te wielkanocne. Dla Pań proponujemy również kubki w wiosenne wzory lub zestawy kosmetyków do pielęgnacji. Panowie za to, na pewno docenią skarpetki w śmieszne wzory, których zawsze im brakuje, oraz różnego rodzaju gadżety, jak np. multinarzędzie z grawerem, personalizowana szklanka na whisky czy brelok z otwieraczem.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Emocje towarzyszące dzieciom podczas szukania prezentów Wielkanocnych są tym większe, im lepiej ukryty zostanie prezent. Niektórzy odchodzą od tradycyjnych słodyczy, ponieważ nie da się ukryć, że nie jest to już tak wyczekiwany prezent, jak jeszcze dwadzieścia lat temu. Rodzice prześcigają się więc w pomysłach na prezenty dla swoich pociech. Smartix.pl także przygotowało parę propozycji. Ciekawym pomysłem mogą okazać się łamigłówki i gry, puzzle, książeczki ulubionego pisarza, a także zestawy do zabaw kreatywnych. Dla nieco starszych dzieci polecamy bony upominkowe, gadżety do telefonów, kosmetyki czy personalizowane kubki, koszulki i akcesoria do wystroju własnych pokojów. Niezależnie od tego, czy szukasz upominku dla osoby dorosłej, czy dla dziecka, wielkanocna tradycja przyniesie każdemu wiele radości.