Książki dla dzieci to nie tylko dobra zabawa – to swoisty kodeks i zbiór ponadczasowych wartości, które kształtują jego światopogląd. Dobra książka dla dzieci jest niczym drogowskaz, który pokazuje właściwy kierunek i otwiera na nowe możliwości. Tak właśnie jest w przypadku Akademii Pana Kleksa. Czy wiesz, czego może nauczyć się twoje dziecko z przygód Adasia Niezgódki?

Witajcie w naszej bajce

Powieść o niezwykłej akademii dla chłopców, w której dyrektorem jest ekscentryczny, nietuzinkowy Pan Kleks, powstała jeszcze zanim ktokolwiek usłyszał o szkole magii i czarodziejstwa w Hogwarcie i jej profesorze, Albusie Dumbledorze. Do szkoły trafia wrażliwy i trochę nieporadny chłopiec – Adaś Niezgódka, który szybko zyskuje zaufanie pana Kleksa. W poprzedniej „zwyczajnej” szkole nie szło mu aż tak dobrze: wiecznie spóźniał się na lekcje i non stop o czymś z zapominał. W Akademii jawi się jako doskonały uczeń! Może dlatego, że szkoła jest bajeczna, a każda lekcja tak niezwykła? 

To cenna wskazówka dla naszych pociech: dowiadują się, że nauka wcale nie musi być nudna, może być dobrą zabawą, a najważniejsze jest nastawienie: entuzjazm rodzi bowiem pasję do poznawania nowych rzeczy. Wystarczy tylko uczynić ją ciekawą. Więcej na temat książki dowiesz się na stronie http://www.openbook.com.pl/ksiazka-akademia-pana-kleksa-ksiazka-o-przygodach-nieporadnego-adasia/

Tu wszystko jest możliwe

Akademia Pana Kleksa pokazuje, że świat jest niezwykłym miejscem. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby stał się magiczny. Książka uczy nas, że można go poznawać inaczej niż tylko za pomocą smartfona, komputera i telewizji. Dziecko zaczyna rozumieć, że cały potencjał i piękno, jakie w nas drzemie pochodzi od nas samych, a nie z zewnątrz. Historia z lalką Alojzym udowadnia, że człowiek, z całym swym wachlarzem uczuć i emocji zawsze będzie piękniejszy od bezdusznej maszyny. 

Akademia Pana Kleksa od wielu pokoleń pobudza wyobraźnię i wskazuje, że warto samodzielnie myśleć. Warto odkrywać swoje talenty i je rozwijać, podobnie jak robi to Pan Kleks ze swoimi podopiecznymi. To daje nam możliwość realizowania pasji i spełniania marzeń.

Książka uczy współczesne dziecko kreatywnego, nietuzinkowego myślenia. Pokazuje, że czasem warto wyjść poza ramy i działać na przekór stereotypom, ponieważ to jest domeną postępu i czyni świat wyjątkowym.