Właściwie dobrane oświetlenie jest niezwykle istotne w każdym wnętrzu. To ono pozwala nam uwidocznić elementy, na których nam bardziej zależy, pełni funkcję dekoracyjną, ale także użytkową - dzięki niemu wydajniej pracujemy i nie męczymy oczu. Sprawdź, jakie są trendy w doborze odpowiedniej barwy światła.

Lampy w nowoczesnym stylu

Nastrojowe światło jest jednym z czynników świadczących o atrakcyjności wnętrza. Jeśli chcesz zadbać o to, by stało się ono integralną częścią aranżacji Twojego domu, pamiętaj o właściwym doborze lamp. Twoje wnętrze jest urządzone w stylu nowoczesnym? Lubisz minimalizm a może oryginalne meble i nietuzinkowe gadżety? Z pewnością powinieneś pomyśleć o lampach i nowoczesnym stylu.

Czym się charakteryzują? Styl nowoczesny lubi przewagę podstawowych i klasycznych kolorów i różnorodnych materiałów: czerń połączona ze szkłem lub chromowanymi elementami, biel z lustrzanymi detalami, a także całkowite pominięcie abażura i wykorzystanie zdobnych żarówek i samego "szkieletu" lampy także doskonale wpisuje się w trendy nowoczesnych lamp. Takie oświetlenie potrafi być prawdziwą designerską ozdobą, obojętnie, czy zdecydujesz się na lampę stojącą, stołową czy żyrandol. Minimalność wzorów, kolorów i wykorzystanie różnego rodzaju materiałów - także drewna, da Ci pewność, że Twoja lampa dobrze wypadnie na tle nowoczesnych wnętrz. Wiele ciekawych modeli możesz odnaleźć w asortymencie marki MyHoneyHome.pl.

Na jaką barwę światła należy się zdecydować w biurze?

Odpowiednie światło ma kolosalne znaczenie w kwestii komfortu przebywania we wnętrzu, zwłaszcza o zmroku, decyduje o wydajności pracy i zdrowiu wzroku. Wnętrza, w których dużo czasu spędzamy w skupieniu i wysokiej koncentracji, a więc w domowych biurach, w pokojach przeznaczonych do nauki, warto dobrać oświetlenie, które zagwarantuje duże natężenie światła. W takich pomieszczeniach warto postawić na silne światło, o chłodnej barwie, która pomoże nm uzyskać wysoką skuteczność pracy i sprawi, że nasze oczy dłużej pozostaną w doskonałej kondycji.

Jakie światło do sypialni?

Ciepłe, żółte światło sztucznego oświetlenia warto umieścić w pomieszczeniach w Twoim domu, w których wydzielona została przestrzeń na wyciszenie, relaks i odpoczynek. Sypialnia, salon czy pokoje gościnne mogą zostać wyposażone w ciepłe światło. Delikatny blask płynący z lamp pozwoli uspokoić głowę po intensywnym dniu pracy i wyciszyć się przed snem. W tych pomieszczeniach warto postawić na kilka punktowych źródeł światła, przykładowo wykorzystać możemy lampy stołowe Lenne Bjerre, które doskonale wpiszą się w nowoczesne wnętrze.

Jakie rozwiązanie wybrać do kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, które głównie pełni funkcję użytkową - w niej przygotowujemy posiłki, spożywamy, jest sercem domu, ale powinna także jak najbardziej być dopasowana do czynności w niej wykonywanych. W kuchni wymagana jest dobra widoczność - dobrze zaprojektowana kuchnia ma duże okna, dające naturalne światło, ale także powinna być wyposażona w odpowiednie lampy. Najlepiej, aby płynęło z nich białe światło, pozwalające na bezpieczne gotowanie o każdej porze dnia i nocy. Warto w kuchni postawić na światło sufitowe, które wypełni całe pomieszczenie.