Nie da się ukryć, że meble retro są ostatnimi czasy bardzo popularne. Wszystko to za sprawą rosnącej mody na styl vintage, która od kilku lat króluje na salonach. To dzięki niej możemy z powodzeniem wykorzystywać oldschoolowe elementy w naszych domach i mieszkaniach. Jak nadać im drugie życie, gdzie ich szukać i jak wprowadzać do wnętrz, żeby nie przesadzić? Czytajcie dalej!

Salon i meble vintage – zacznij od małych kroczków

Co cechuje styl vintage? Elementy, które można określić tym mianem wyróżniają się z pewnością bardzo niecodzienną i wyjątkową paletą barw. Kolory ciepłe i mocne. Brązy, karmele, beże, pomarańcze, musztarda, bordo, butelkowa zieleń. To gama kolorów soczystych, które tak naprawdę bronią się same. Są silne, ale jednocześnie genialnie się uzupełniają, przez co meble retro, nawet w różnych kolorach, pasują do siebie. Są one idealnym wyborem dla osób, które chcą rozpocząć dopiero swoją przygodę z wnętrzami. Dekoracje do domu to idealny pierwszy krok. Kieliszki, wazony, lampy, cukiernice, stoliki nocne, karafki i wiele innych. To od nich zacznij przemycać styl vintage do swojego M4.

Postaw na niecodzienność i wyjdź ze strefy komfortu

Świetnym pomysłem dla zaczynających swoją przygodę ze stylem vintage jest zabawa fakturami. Nie bójcie się wyjść ze swojej strefy komfortu estetycznego i spróbować dziwnych połączeń faktur. Motywy zwierzęce, geometryczne łączcie z gładkimi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, żeby być w tym subtelnym, ponieważ jak wszędzie, w stylu vintage - co za dużo to nie zdrowo. Wybierz jeden motyw, może być nieoczywisty, ale nie przesadź. Zwyczajnie się go trzymaj.

Perełki, czyli meble retro

Dla wszystkich osób, które lubią odrobinę zaszaleć we wnętrzach proponujemy zamiast dodatków do domu – meble retro! Są swego rodzaju klasyką gatunku. Nowoczesne wnętrze, a  w nim wygrzebany w vintage shopie fotel, sekretarzyk, komoda, barek, czy biurko – zachwyt gości murowany. Takie elementy we wnętrzach mają obecnie swój renesans i coraz więcej ludzi się na nie decyduje.

Gdzie kupić meble retro?

W dzisiejszych czasach nie jest to specjalnie trudne, ponieważ możliwości jakie daje nam Internet są ogromne. Internetowe vintage shopy, jak np. Decobazaar, czy serwisy ogłoszeniowe to miejsca w których znajdziecie ogrom tego rodzaju elementów do wnętrz. Warto też zajrzeć na lokalny pchli targ, a czasem do piwnicy babci, która może mieć w niej ukryte jakieś skarby.

Inspiracje wnętrzarskie – czyli meble retro w aranżacjach

Wielu osobom podobają się meble retro, ale nie do końca wiedzą jak podejść do tematu. Nie znają się na tym, nie chcą zatrudniać architekta, a mimo to kochają vintage i zależy im na tym, żeby znalazł się w ich mieszkaniu. Inspiracji wnętrzarskich szukajcie m.in. w katalogach marek meblowych, które zwęszyły trend i produkują meble stylizowane na „meble retro”. Dużo ciekawych i gotowych wnętrz znajdziecie na Pintereście i Instagramie – koniecznie tam zajrzyjcie.