Na jakie portfele powinien stawiać elegancki mężczyzna? Czy wśród nich istnieje miejsce na klasyczne, składane modele? Czy eleganckie okazje, takie jak wieczorne wyjście lub spotkanie podczas służbowej delegacji dopuszczają noszenie podręcznych dodatków, które z łatwością można ukryć w wewnętrznej kieszeni marynarki?

Slim wallet – nowoczesny i potrzebny

Jednoczesnym plusem i minusem tradycyjnych, rozkładanych portfeli jest fakt ich ogromnej pojemności. Z jednej strony pozwala to zabranie ze sobą dużej ilości akcesoriów – gotówki, bilonu, kart płatniczych, wizytówek, a z drugiej strony sprawia, że w podwojach portfela chowamy sporą ilość niepotrzebnych rzeczy – paragonów, notatek, tym samym unikając chowania ich w męskiej torbie na ramię. Noszenie opasłych portfeli w wewnętrznych kieszeniach spodni lub marynarek sprawia, że mniej lub bardziej świadomie przyczyniamy się do ich odkształcenia. Nie ma nic gorszego niż wyciągnięta kieszeń garnituru czy jeansów.

Wszystkim tym panom, którzy stronią od noszenia toreb na ramię, jednocześnie niechcącym stawiać na składane portfele z pomocą spieszą cienkie portfele slim wallet od Brodrene.eu, które oprócz tego, że mogą pełnić funkcję pełnowymiarowego portfela to w sytuacji biznesowej posłużą jako stylowy wizytownik.

Od skórzanego, składanego po cienki, męski portfel

Męskie portfele na przestrzeni ostatnich sezonów przeszły prawdziwą metamorfozę, doskonale dopasowując się do potrzeb nowoczesnego mężczyzny. Coraz częściej przybierają one formę i rozmiary pozwalające na przechowywanie optymalnej ilości dokumentów i pięniędzy. Dzieje się tak również dzięki zwiększającej się świadomości mężczyzn co do własnego wyglądu. Obowiązujące w modzie męskiej reguły przestają pozwalać na bylejakość. Dzięki temu panowie oprócz pasujących do siebie stylem ubrań zakładają także dodatki adekwatne do danej okazji. Przykładem na to mogą być popularne i noszone chętnie od kilku sezonów męskie torby skórzane – męskie torby na ramię noszone do pracy czy torby weekendowe – idealne podczas służbowych delegacji lub krótkich, wypoczynkowych eskapad.

Skórzany portfel do garnituru – jaki wybrać?

Najpraktyczniejszą wersją portfela, który sprawdzi się w zestawieniu z garniturem lub inną stylizacją, w której pierwsze skrzypce gra marynarka będzie prosty, składany portfel, zawierający w swym wnętrzu od 6 do 8 miejsc na karty płatnicze oraz jedną, większą, z przeznaczeniem na dowód rejestracyjny. Idealnym modelem męskiego portfela slim wallet będzie taki, który po złożeniu wraz z pełną zawartością osiągnie maksymalną grubość jednego centymetra. Gdzie szukać tego typu portfeli? Odpowiedź na to pytanie daje nam Internet – w sklepach online nowocześni mężczyźni znajdą propozycje męskich portfeli pochodzące zarówno z popularnych sieciówek, jak i pojedyncze manufaktury oraz nowoczesne propozycje polskich marek (np. brodrene.eu). Najmodniejsze, cienkie, męskie portfele są uszyte z jednego kawałka skóry, przeszywane nicią bez wykończenia. Męski, surowy charakter zapewni im skóra owcza lub bydlęca, z którego powinny zostać wykonane.

Slim wallet, a potrzeba noszenia monet

A co, jeśli nie umiemy rozstać się z banknotami i monetami? Wprawdzie coraz więcej miejsc oferuje możliwość płatności kartą, jednak bywają sytuacje, gdy monety okazują się być niezbędne – chociażby podczas postoju na parkingu. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest zakup męskiej bilonówki, w której pomieścimy drobne. Na rynku dostępne są modele portfeli slim wallet, do których za pomocą zamka lub zatrzasku możesz przypiąć bilonówkę (np. wybrane modele portfeli skórzanych slim wallet od Brodrene). Dzięki niej jesteś przygotowany na każdą ewentualną niedogodność związaną z brakiem drobnych.