Szykujecie się na wielkie zakupy do waszego ogrodu? To najlepszy czas, aby rzucić okiem na to, co oferują polscy producenci drewnianych płotów ogrodowych. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie marki BdBurchex w poszukiwaniu modnych ogrodzeń w nadchodzącym i przyszłych sezonach. Oto nasze typy – które najlepiej pasują do waszego ogrodu?

Drewniane płoty osłonowe z elementami ażurowymi

Ogólne trendy w architekturze krajobrazu wskazują na to, że odchodzi się od monolitycznych, przytłaczających i mocno izolujących ogrodzeń. Jeszcze do niedawna płot drewniany miał, całkiem zresztą słusznie, pełnić rolę obronną i zwyczajnie zabezpieczać posesję. Aktualnie idzie się w kierunku amerykańskim, gdzie płot ogrodowy ma stanowić barierę dla osób trzecich, ale również ważny element dekoracyjny dla samego ogrodu. Dlatego też wśród bestsellerów znajdziemy płoty drewniane niższe niż 2 metry z elementami ażurowymi.

Jak zapewnia producent płotów Bdburchex, płoty ogrodzeniowe ażurowe przykuwają oko swoim designem. Oprócz naturalnego koloru drewna i estetycznie ułożonych względem siebie desek, posiada ciekawe wstawki ażurowe, czyli fragmenty składające się częściowo z kratownicy. Elementy te zazwyczaj są zlokalizowane w górnej części ogrodzenia. Płoty drewniane z kratownicą mogą też mieć wewnątrz okienko lub otwór romboidalny, ale to mniej zalecane rozwiązanie, gdyż tego typu ozdoba zmniejsza właściwości wytrzymałościowe ogrodzenia.

Ogrodzenia asymetryczne – płoty drewniane w technice schodkowej?

Do nowoczesnych aranżacji ogrodowych, gdzie geometria i symetria są nieomal kluczowym elementem stylistycznym, możemy polecić płoty drewniane sztachetowe z wąskich sztachetek o strzelistej formie, ułożonych blisko względem siebie. Taki płot osłonowy drewniany stawiany jest coraz częściej asymetrycznie, czyli wyższe przęsła sąsiadują z niższymi, można to nazwać techniką schodkową.

Nieregularna linia ogrodzenia z drewna przełamuje monotonię i efekt nudy, któremu niestety podlega większość otaczających nas płotów ogrodowych. W przestrzeni publicznej trafiamy na ogrodzenia drewniane, które wybierane są nie ze względu na ciekawy design czy walory aranżacyjne, a wyłącznie przez ich cechy funkcjonalne lub zwyczajnie… łatwą dostępność.

Dlatego też polecamy kupowanie płotów drewnianych w sklepach online, np. korzystając z oferty naszego rodzimego producenta, firmy BdBurchex. Czekają tam na nas nie tylko dobre ceny płotów drewnianych, ale przede wszystkim duży wybór, tak modeli jak i rozmiarów poszczególnych elementów. Płoty osłonowe, podobnie jak ściany w domu, mocno narzucają stylistykę w ogrodzie – warto o tym pamiętać w trakcie zakupów!

Płoty drewniane z modrzewiu

Postanowiliśmy na koniec wystawić, w sposób całkowicie otwarty i szczery, laurkę dla ogrodzeń z modrzewiu. Ich niebanalny, magnetyczny kolor, wynikający z naturalnej barwy modrzewiu, w połączeniu z trwałością oraz oryginalnym, nowoczesnym designem, stawia je w ścisłej czołówce modnych płotów drewnianych. Koniecznie rzućcie na nie okiem!