Nowoczesne aranżacje wnętrz zmieniły w ostatnich latach typowy schemat salonu w domach i mieszkaniach Polaków. Jeszcze do niedawna najważniejszym elementem była tzw. ława lub stół, dzisiaj zastąpił je stolik kawowy lub niski stolik salonowy, np. z tworzywa sztucznego lub szkła. Jaki obrus na stolik sprawdzi się najlepiej? Przygotowaliśmy dla was propozycje kilku wariantów kompozycyjnych – jesteśmy ciekawi, który najbardziej przypadnie wam do gustu!

Mały obrus żakardowy w kolorze kawy z mlekiem

Dość uniwersalny wariant, na który wpadliśmy we wnętrzach, gdzie meble oraz podłoga są jasne. Takie pomieszczenia są dzisiaj na topie, ale czasem wydają się trochę zbyt sterylne i zdecydowanie brakuje im jakiegoś kolorystycznego przełamania. Owalny obrus żakardowy w kolorze kawy z mlekiem wydaje się dodatkiem nienachalnym. Dzięki niemu salon wydaje się trochę przytulniejszy i mniej formalny. Obrusy żakardowe są dość uniwersalne, świetnie pasują gdy przyjmujemy gości, ale nie przeszkadzają również na co dzień. Postawiliśmy na kolor kawy z mlekiem, bo jest oryginalny i praktyczny – zwyczajnie najmniej widać na nim plamy! Do takich wnętrz stawiamy na obrus żakardowy – cena? Około 30 – 40 zł za 120 x 240 cm.

Okrągły obrus szydełkowy do wnętrz w stylu boho

Też lubicie te artystyczne, oryginalne wnętrza, w których miesza się odważnie kolorystykę i inspiracje? Boho tak w modzie, jak i w architekturze ma bardzo wielu entuzjastów. To przytulne, często jasne wnętrza, pełne kolorów i bibelotów, mające swoją duszę. Jasny obrus szydełkowy, choć z pozoru bardzo tradycyjny i nieomal folklorowy, pasuje tutaj jak klucz do zamka. Misterny wzór i częściowa transparentność tych wyrobów sprawia, że są one zaskakująco uniwersalne. Obrusy szydełkowe występują w kilku typowych dla siebie wariantach, dla wnętrz boho lub w stylu bohemy artystycznej zdecydowanie polecamy obrus w kolorze kości słoniowej (ivory). Kolor ten to ostatni krzyk mody!

Sprawdź tanie i modne obrusy na http://www.przytulnywystroj.pl/sklep/obrusy/

Obrusy na stół z gipiurą – na wyjątkowe okazje!

Jeśli poszukujecie wyrobu, który już samym materiałem będzie stanowił o elegancji wnętrza, to zdecydowanie warto postawić na produkty koronkowe. Obrusy gipiurowe pasują do tych tradycyjnych salonów, gdzie stoliki kawowe wykonane są z ciemnego drewna i wymagają równie wyszukanej ozdoby. Szczególnie ładnie prezentują się obrusy na stolik 80x80 cm, które są prostokątne i wąskie. Wtedy efekt jest najlepszy – na wierzchu widać zarówno lakierowaną część drewnianego blatu stolika kawowego, jak i szlachetną gipiurę. Obrus ten może być doskonały na wyjątkowe okazje i uroczystości, jednak w niektórych przypadkach, gdy mowa o wnętrzach nieomal muzealnych, o bardzo podniosłym charakterze, mogą być traktowane ja obrusy codzienne, tradycyjna ozdoba w połączeniu np. ze srebrną paterą lub kryształową popielnicą.