Suknie ślubne kojarzą się przede wszystkim z kreacjami typu „princeska”. Z pewnością Twojej mamie marzy się, że pójdziesz do ołtarza w obszernej sukni, być może nawet z długim trenem. Tymczasem, Tobie marzy się krótka suknia ślubna, ale nie wiesz… czy wypada zdecydować się na taką kreację w tak ważnym dniu? Podpowiadamy!

WIELE ZALEŻY OD MIEJSCA

Tak naprawdę, na swój ślub możesz ubrać to, co chcesz. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli decydujesz się na ślub kościelny, który odbywa się w kościele wskazane jest, aby ubrać jednak dłuższą kreację, sięgająca przynajmniej za kolano. Jeśli jednak ceremonia odbędzie się w urzędzie stanu cywilnego lub plenerze – tu panuje pełna dowolność. Ważne, aby strój był odświętny i schludny.

Suknie ślubne krótkie świetnie sprawdzą się podczas ceremonii, które odbywa się latem w plenerze – na plaży lub w ogrodzie. Będą one pasowały do panującego klimatu i atmosfery. Jeśli chcesz, aby Twój ślub był wydarzeniem „na luzie”, z pewnością możesz zdecydować się na taką dziewczęcą, figlarną kreację.

A MOŻE… DWIE?

Może się zdarzyć, że wybierając kreację, napotkasz opór ze strony bliskich. Usłyszysz, że nie wypada w danej sytuacji ubieraj krótkiej sukni. Możesz, oczywiście zlekceważyć ich zdanie i postawić na to, w czym Ty czujesz się najlepiej. Wtedy jednak możesz spotkać się z wieloma nieprzyjemnymi komentarzami, nawet już po samej ceremonii. Jest jednak wyjście, które sprawi, że wilk będzie syty, a owca cała.

Zdecyduj się na dwie kreacje! Na samą ceremonię ubierz klasyczną suknię ślubną, która będzie miała dłuższą spódnicę i będzie bardziej skromna. Z pewnością urzekniesz nią wszystkich. Będzie idealna zarówno w kościele, urzędzie, jak i w plenerze. Aby jednak zadbać o swój komfort i wygodę, w pogotowiu niech będzie także krótka suknia ślubna. Możesz przebrać się po głównej ceremonii i ubrać ją na przyjęcie weselne. Pozwoli Ci to na nieskrępowaną zabawę do białego rana. Długi dół nie będzie haczył o obcasy i plątał się w tańcu.

Pamiętaj, że wybór sukni ślubnej jest bardzo ważny, ale ostatecznie należy do Ciebie. To Twój wyjątkowy dzień i to Ty powinnaś czuć się w kreacji nie tylko pięknie i kobieco, ale i komfortowo, a przede wszystkim powinnaś być sobą!