Koloryzacja włosów to coś, co można zaobserwować stosunkowo często i coś, czemu nie należy się dziwić. Dbałość o wygląd to temat, który związany jest z różnymi obszarami (tak umownie mówiąc).

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy koloryzacja włosów zawsze jest bezpieczna? Zdania pewnie są podzielone, ale najważniejsze są fakty (a fakty są takie, że koloryzacja nie zawsze jest bezpieczna).

Ktoś może zapytać, jakie rozwiązanie jest w takiej sytuacji najlepsze? Zapewne wiele osób stwierdzi, że nie pozostaje nic innego, jak udać się do fryzjera, ale farbować włosy można też w domu (tylko trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać).

Bezpieczne farby do włosów

Rzeczywistość przedstawia się tak, że koloryzacja włosów nie zawsze jest bezpieczna i należy mieć to na uwadze. Mówiąc wprost - koloryzacja włosów może skutkować wysuszeniem, niszczeniem lub podrażnieniem skóry głowy. Można też do tego dodać reakcje alergiczne związane z zastosowaniem silnych substancji chemicznych.
Co by nie mówić, zagrożeń jest naprawdę sporo.

Na co więc się zdecydować? Sprawa jest stosunkowo trudna, ponieważ wymaga rozległej wiedzy. Weźmy sobie za przykład farby do włosów zawierające amoniak. Użycie takich farb może skutkować osłabieniem kondycji włosów. Nie ma też co ukrywać, że ważne jest odpowiednie stosowanie (oczywiście odnosi się to nie tylko do farb).

Gdyby pojawiły się jakieś problemy ze znalezieniem odpowiedniego produktu, warto zdecydować się na Lisaplex. Produkt ten to gwarancja dodatkowej ochrony w czasie farbowania i rozjaśniania.

Trwały kolor po farbowaniu

Przydałoby się też coś powiedzieć na temat trwałości koloryzacji. Przede wszystkim wypada zaznaczyć, że koloryzacja nie zawsze jest trwała. Krótko mówiąc - koloryzacja włosów dzieli się na trwałą i półtrwałą. Zastanawiasz się nad tym, które rozwiązanie jest lepsze? Na pewno musisz zastanowić się nad oczekiwaniami, oczekiwania determinują rzeczywistość.

Co do szczegółów, półtrwała koloryzacja to dobry wybór w dwóch sytuacjach: mam naturalny kolor włosów, który chcę odrobinę zmienić lub zależy mi na uzyskaniu wielokolorowego efektu.
Jeśli chodzi o trwałą koloryzację, wiadomo, efekt utrzymuje się długo. Można jeszcze dodać, że farba stopniowo schodzi z włosów wraz z ich odrostem.

Gdzie szukać farb do włosów?

Gdzie znajdę dobre farby do włosów? Jest to pytanie, w przypadku którego należy liczyć się z różnymi odpowiedziami, na rynku jest spora konkurencja. Jeżeli zależy Ci na jakichś przykładach, zajrzyj na sklep otowlosy.pl.

Sklep wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, na ofertę składają się przeróżne odcienie.
Wśród propozycji są choćby odcienie mahoniowe i miedziane (farby Diapason). Zastanawiasz się nad tym, jak można określić te farby? Na pewno w obu przypadkach formuła jest profesjonalna, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli chodzi o formułę, koniecznie trzeba też odnieść się do składu. Mówiąc wprost — w składzie znajdziemy białka owsa, olejek arganowy i olejek z awokado.

Gdyby były jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego, jak zajrzeć na stronę sklepu.