Chłopcy słyną z tego, że wszędzie ich pełno, tym bardziej, gdy mają 8-12 lat. Dlatego też trzeba dobrać im takie obuwie, które będzie w stanie sprostać ich oczekiwaniom — głównie pod względem wytrzymałości. Poznaj kilka najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę wybierać buty dla chłopca w wieku wczesnoszkolnym.

Gdzie warto kupować buty dla chłopców?

Dziś można znaleźć wiele sklepów, w których oferowane są buty dla dzieci w wieku szkolnym. Oczywiście nie wszystkie wyróżniają się wysoką jakości, przez co nie można mieć pewności, jak długo pozostaną w idealnym stanie. W przypadku chłopców nie opłaca się oszczędzać i kupować najtańszy modeli, gdyż zazwyczaj obuwie jest przez nich bardzo mocno eksploatowane. Konieczne będzie zatem postawienie na solidność, wytrzymałość materiału, ale też na wiele innych cech, które wyróżnione zostały w dalszej części tego artykułu.

Koniecznie warto zdecydować się na ofertę dostępną w sklepie internetowym https://www.51015kids.eu/chlopiec-8-12-lat/obuwie.

Wytrzymały materiał

W przypadku obuwia przeznaczonego do chłopców w wieku 8-12 lat koniecznie trzeba zwrócić na solidność tworzywa, z którego zostały wykonane. W końcu każdemu rodzicowi zależy przede wszystkim na tym, aby obuwie mogło jak najdłużej pozostać w dobrym stanie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, czy buty mają wytrzymałe podeszwy, a czubki i boki zostały w jakiś sposób zabezpieczone, gdyż to one najszybciej ulegają starciu. Największe znaczenie ma to w przypadku półbutów.

Design butów

Wbrew pozorom dla chłopców również bardzo ważny jest wygląd butów. Dlatego nie warto już od najmłodszych lat wybierać dla nich jedynie ciemne, np. czarne, szare czy brązowe buty. Tym bardziej że obecnie producenci oferują obuwie w tak wielu odcieniach niebieskiego, zielonego, a nawet czerwonego, pomarańczowego lub też fioletowego. Do tego bardzo popularne są różne wzory.

Buty moro

Obecnie można znaleźć buty we wzorach moro w wielu różnych kombinacjach. Chodzi tutaj głównie o ich kolorystykę, gdyż nie zawsze dominującą barwą jest tutaj tylko zieleń, ale też np. szarość czy niebieski.

Buty z superbohaterami

Niektórzy chłopcy lubią kupować obuwie, na którym widnieją postacie z ulubionych kreskówek czy filmów. W szczególności dotyczy to kaloszy czy też trampek, w których można chodzić zarówno na boisku, jak i ćwiczyć w nich na lekcji wychowania fizycznego.

Buty w paski

Kolejnym chętnie wybieranym wzorem są paski. Mogą być pionowe lub też poziomie. Często przedstawiają też kilka kolorów.

Wygodnie i praktycznie

Buty muszą pomagać w bezpiecznym chodzeniu i bieganiu, a nie utrudniać te czynności. Toteż niezwykle istotne jest dobranie takiego obuwia, które będzie lekkie i nie będzie obcierać stopy. Do tego istotna jest sama podeszwa tak, aby była ona wyprofilowana i po dłuższej aktywności nie powodowała bólu i innych negatywnych konsekwencji.

Sposób wiązania

Zazwyczaj dzieci w wieku 8-12 lat coraz lepiej radzą sobie z wiązaniem, ale i tak warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Dla 8-9 latków nadal bardzo często wybiera się obuwie na rzepy, gdyż proces ich zakładania trwa wtedy znacznie krócej i nie ma obawy, że w trakcie zabawy rozwiążą się i będą stanowić dodatkowe zagrożenie.