Polacy coraz więcej podróżują. To fakt. Ale gdzie najchętniej chcą spędzać swój urlop? Co ma wpływ na ich decyzję? Jaki środek transportu preferują? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na podróże zagraniczne. Bilety lotnicze są coraz bardziej przystępne cenowo, a i coraz więcej Polaków potrafi porozumieć się w języku obcym. Zazwyczaj jest to angielski, który wystarczy aby załatwić najpotrzebniejsze sprawy. Ponadto same ceny na miejscu często są dużo bardziej korzystne niż nad naszym polskim morzem. Wiele osób do tej pory nie zdawało sobie sprawy również z tego, że wakacje wykupione przez Biuro podróży Kraków często są znacznie tańsze, niż te organizowane na własną rękę w kraju.

Gdzie Polacy najchętniej chcą spędzać swój urlop?

Co może zaskoczyć wiele osób w 2019 roku Polacy najchętniej wybierali Turcję i Grecję. Ta pierwsza po wielu latach wróciła do łask i przekonała turystów o swojej atrakcyjności. Hotele i standardy w tamtejszym kraju są na bardzo wysokim poziomie, a w porównaniu do innych kierunków w całkiem przystępnej cenie. Ponadto niepodważalnym plusem jest pogoda – pewna pogoda. W Turcji można liczyć na pewną pogodę w okolicach 30 stopni Celsjusza. To zdecydowanie ma znaczenie, bo pomimo kilku dni w roku, w Polsce na takie temperatury i pełne słońce przez cały dzień raczej nie ma co liczyć. Greckie klimaty również trafiają w serca Polaków. Szczególnie ukochane są wyspy takie jak Kreta, Rodos, Santorini, Kos, Korfu, Zakynthos czy Mykonos.

Co ma wpływ na ich decyzję?

Niewątpliwie odległość. I do Grecji i do Turcji podróż samolotem zajmuje mniej niż 3h, co niewątpliwie jest bardzo wygodne (szczególnie przy podróżach z dziećmi). Ponadto gwarancja pogody. Na sporą ilość witaminy D można liczyć jedynie w okresie letnim, a nawet wakacje nie dają gwarancji słońca i przyjemnego ciepła. Jako że w Polsce nie możemy chwalić się ciągłą, piękną pogodą, nawet przez okres wakacji ciepłe kraje kuszą dwa razy bardziej.

Jaki środek transportu preferują Polacy?

Jeśli chodzi o Turcję zdecydowanie samolot. Do Grecji dostać można się za pomocą samolotu, samochodu, a także autokaru. Ta ostatnia opcja wychodzi najkorzystniej finansowo. Jest również fajną opcją na spędzenie czasu w miłym towarzystwie, poznanie nowych osób i podziwianie cudnych widoków na trasie. Jeśli chodzi o podróż lądową Polacy często wybierają również Chorwację. Znajduje się ona stosunkowo blisko i bez problemu można się tam dostać wygodnymi autostradami i drogami z cudownymi widokami. Chorwacja również gwarantuje ładną pogodę i ciepłe morze, skąd wynika tak spore zainteresowanie tym miejscem.