Gdy myślisz o epickich wakacjach nad morzem, prawdopodobnie wybrzeże Bałtyckie nie jest pierwszym miejscem, o którym warto pomyśleć.

Gdy myślisz o epickich wakacjach nad morzem, prawdopodobnie wybrzeże Bałtyckie nie jest pierwszym miejscem, o którym warto pomyśleć. Możesz być zaskoczony tym, że nad polskim morzem są naprawdę ładne, nieskazitelnie czyste piaski, warte zobaczenia. Następnym razem, gdy będziesz planował wakacje nad morzem, pomyśl o zatrzymaniu się w jednym z tych miast.

Sopot

Sopot jest nie tylko domem dla jednej z najczystszych plaż w kraju, ale także popularnym kurortem wypoczynkowym, który oferuje mnóstwo atrakcji. Tutaj znajdziesz mnóstwo parków wodnych i koncertów. Jest tam mnóstwo atrakcji turystycznych i restauracji, które zajmą Ci dużo czasu, gdy nie będziesz się kąpać w promieniach słonecznych.

Hel

Hel jest właściwie półwyspem wypełnionym wieloma nadmorskimi miastami w północnej części Polski i doskonałym miejscem dla oszczędnego podróżnika, który szuka dobrej zabawy. Małe miasta, położone wzdłuż wybrzeża, jak Władysławowo, Chałupy i Jurata, pełne są sklepów ze sprzętem do surfingu, restauracji i oślepiająco białego piasku, na którym można zażywać kąpieli słonecznych. W sezonie może panować tam tłok, ale zdecydowanie jest to żywa i przyjemna okolica.

Gdynia

Gdynia to tętniące życiem miasto z dwiema plażami do wyboru. Orłowo jest południową dzielnicą Gdyni i popularnym miejscem do uprawiania paralotniarstwa dzięki klifom z widokiem na morze i malowniczym leśnym szlakom otaczającym brzegi. Plaża na północ od centrum miasta jest miejscem, dla osób które nie szukają wrażeń, z powodzeniem znajdziesz tam miejsce do leżakowania.

Rowy

Malutka nadmorska miejscowość Rowy na pewno nie ma luksusowych udogodnień, których szuka wielu turystów na wakacjach, ale Ci bardziej przyziemni będą zachwyceni liczbą hałaśliwych pubów i restauracji. Plaże są tu niewiarygodnie czyste i dają dużo okazji do wędkowania.

Łeba

Choć Łeba może nie jest najbardziej ekscytującą miejscowością nadmorską ale uważa się, że ma najczystszą i możliwie najszerszą plażę na wybrzeżu. Jest to wspaniały obszar do biwakowania nad morzem dzięki długim odcinkom piasku. Gdy kochasz sporty wodne możesz cieszyć się windsurfingiem, a gdy już znudzisz się plażą z pewnością wiele radości da Ci jazda konna brzegiem morza lub po prostu możesz odkrywać dziesiątki wydm w okolicy.

Kołobrzeg

Kołobrzeg to jedno z bardziej odprężających nadmorskich miejscowości wypoczynkowych wzdłuż polskiego wybrzeża, które posiada wspaniałą historyczną architekturę i plaże, która cieszy się ogromną popularnością w sezonie. Ceny tutaj są przystępne, a samo miasto jest wspaniałym miejscem do zwiedzania.

Rogowo

Rogowo to raczej coś w rodzaju nadmorskiego raju położonego 15 km od Kołobrzegu, którego mieszkańcy prawdopodobnie starają się zachować w tajemnicy. Jest urocze, a jednocześnie piękne i stanowi idealne miejscem na relaks. Sama miejscowość ma tylko około 300 mieszkańców, ale w miesiącach letnich Polacy z całego kraju przybywają tutaj, by zapewnić sobie odrobinę ciszy i spokojnie odpoczywać w otoczeniu oszałamiających widoków.

Artykuł napisany przy współpracy z ośrodkiem Palm Rogowo.