Trendy w urządzaniu sypialni zmieniają się często jak moda na wybiegach. Pomieszczenie to stanowi wyjątkowo ważny element w całym domu – to właśnie tam relaksujemy się po ciężkim dniu i odpoczywamy. Z tych względów projektanci wnętrz stale proponują nam coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym zasłużona regeneracja przebiega jeszcze efektywniej - odpowiedni wystrój bezsprzecznie wpływa na nasze samopoczucie. Jakie trendy sypialniane obowiązują w 2019?

Dominujące kolory w sypialni 2019

Zgodnie z prognozami projektantów sypialnie w 2019 będą utrzymywane w naturalnej kolorystyce nawiązującej do natury. Doskonale sprawdzi się przybrudzona, wyblakła zieleń skomponowana z dodatkami w odcieniach naturalnego drewna. Warto sięgać po jej różne odcienie – od eukaliptusowego po butelkową zieleń. Dla posiadaczy mniejszych sypialni, w których ciemniejszy kolor nie się nie sprawdzi, alternatywną może być także modny odcień brudnego różu czy beżu przypominającego mleczną kawę. Ciekawym pomysłem może być również wykorzystanie koloru roku – spiced honey, który przypomina kolor karmelowy.

Najmodniejsze meble do sypialni

W 2019 roku sypialnie nie będą odznaczały się bogactwem ozdób czy dodatków. Projektanci stawiają na proste meble o minimalistycznej formie, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. W tym roku najważniejszym aspektem jest nie ilość, a jakość. Meble powinny być wykonane z solidnych, ale naturalnych materiałów, które będą budowały nieco surowy klimat sypialni. Elementem koniecznym są proste stoliki nocne ustawione po obu stronach łóżka - taki dodatek jest nie tylko ładny, ale również wyjątkowo praktyczny. Warto skorzystać z usługi dostępnej na https://krakowska31.pl, wykonania mebli na konkretne wymiary, zgodnie z własną wizją. Będzie to doskonałe rozwiązane dla posiadaczy niewielkiego metrażu, w którym oferowane w popularnych sklepach meble nie dopasowują się do dostępnej przestrzeni.

Faktury i materiały

Podobnie jak w przypadku kolorów w 2019 roku dominować będą również naturalne materiały oraz rękodzielnictwo. W sypialni warto przemycić elementy wykonane z bambusa np. rolety do okien. Zamiast miękkiego dywany, do którego przyzwyczaili nas projektanci w ciągu ubiegłych lat, tym razem sięgnijmy po wełniany, prosty model. Dobierając poszewki, pościel i narzutę na łóżko również starajmy się wybierać materiały jak len czy bawełna. Unikajmy kolorowych wzorów, stawiając na minimalizm. Jeśli jesteśmy miłośnikami rękodzielnictwa, koniecznie przyozdóbmy naszą sypialnię ręcznie wykonanymi gadżetami. Doskonale sprawdzą się w tej roli ręcznie wyszywane obrazki czy przedmioty przyozdobione techniką decoupage.

Urządzenie sypialni zgodnie z obowiązującymi trendami sprawi, że całe nasze mieszkanie będzie prezentowało się znacznie nowocześniej. Nawet posiadacze niewielkich przestrzeni mogą zainspirować się obowiązującymi trendami i wyciągnąć z nich elementy, które najbardziej będą odpowiadały danym preferencjom.