Wyglądając przez okno, coraz częściej możemy nacieszyć oko piękną słoneczną pogodą i ciepłą temperaturą. Przyjście wiosny to już wyraźny znak, aby powoli myśleć o wymarzonym urlopie. Oczywiście na początku pojawia się pytanie „Gdzie najlepiej spędzić wakacje w tym roku?” Aby pomóc Wam w poszukiwaniu miejsca na urlop, wychodzimy do Was z pomocną ręką.

Pomysłów na tegoroczny wypoczynek z pewnością nie brakuje. Na podstawie poprzednich lat można śmiało wypunktować miejscowości, które znajdują się nad morzem, w górach, ale także te, które mieszczą się w głębi kraju. Myśląc o wakacjach w Polsce, nie jest wcale tak łatwo ustalić, które z tych lokalizacji ucieszą nas najbardziej. Zważywszy na atrakcje, ale także dostosowanie miejsc do potrzeb zarówno dorosłych, jak i dzieci warto polegać na ofertach hoteli czy pensjonatów, które mogą się w dużym stopniu przyczynić do tego, że wyjazd uzna się za w pełni udany. Jaki więc kierunek najlepiej obrać na rodzinne wakacje w 2019 roku?

Północ, zachód czy południe? Punkt docelowy to dobra zabawa!

Niezależnie czym będziecie się kierować przy wyborze miejsca, liczy się przede wszystkim radosna atmosfera, wrażenia i satysfakcja z wypoczynku. W celu jak największego zadowolenia wczasowiczów, ośrodki wypoczynkowe nieustannie z roku na rok poprawiają i ulepszają rozwiązania, które pozwolą odczuć turystom odpowiedni komfort i poczucie odprężenia. Pod tym względem wczasy nad morzemuchodzą w opinii Polaków za te najpopularniejsze. Nic w tym dziwnego, gdyż atrakcji w otoczeniu plaż i morskiej bryzy rzeczywiście nie brakuje. Oprócz przyjemnego opalania się przy brzegu morza można dostać szansę na skorzystanie z licznych basenów, zjeżdżalni, które często wchodzą też w skład pokaźnych aquaparków i centrów rozrywki. Place zabaw, parki linowe, a nawet mini zoo znajdujące się blisko miejsca wypoczynku. Na terenie kompleksu w Kaczych Stawach można nawet łowić ryby w pobliskich stawach i to bezpłatnie. Dzięki czemu z powodzeniem mogą zdobyć rybę do przyrządzenia na grillu.

Przy planowaniu wakacji 2019 nie można zapomnieć też o górskich upodobaniach Polaków. Bieszczady, Tatry, Karkonosze – w naszym kraju znajduje się wiele zakątków, w których można spróbować swoich sił we wspinaczce górskiej. Wakacje w górach w polskim wydaniu pełnią znakomity pomysł i pozwalają dostarczyć wczasowiczom całe mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wybierając się na szlak, zobaczysz okazy roślinności, z których część rośnie tylko w krajobrazie górskim. Atrakcji nie brakuje i to także tyczy się ofert w hotelach, pensjonatach czy innych ośrodkach wypoczynkowych. Szczególnie dla dzieci jest to szansa, aby spędzić czas w otoczeniu natury, a także spróbować lokalnej kuchni oraz poznać tamtejszą kulturę.

Obierając kierunek na letni urlop, możesz też śmiało postawić na inne miejsca, znajdujące się w Polsce. Spędzając choćby wakacje z dzieckiem, warto zdecydować się na wypoczynek na Mazurach, w jednym z luksusowych ośrodków Spa, jak również wynająć na niedługi okres domek na Kaszubach, mieszczący się w samym sercu lasu. Dla dzieci to okazja, aby zaznały trochę prawdziwej sielanki i swobody od miastowego zgiełku.

Zastanów się dobrze nad urlopem wakacyjnym w tym roku. Odpoczynek, przednia zabawa, a także możliwość odkrywania, tego, czego jeszcze nie poznałeś, nie doświadczyłeś. Daj sobie tą szansę, aby wciąż wzbudzać swoją ciekawość, pamiętając równocześnie o bezpieczeństwie Twoim, jak i Twoich towarzyszy.