Która z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i zadbanych paznokciach? Odpowiedzią na te potrzeby okazuje się modny manicure hybrydowy. O wiele trwalszy od malowania zwykłym lakierem, a przy tym naturalniejszy od paznokci żelowych, jest obecnie ulubieńcem tysięcy Polek. Dowiedz się więcej na temat tej techniki oraz świadomie zadecyduj, czy hybrydy są właśnie dla Ciebie!

Paznokcie hybrydowe – podstawowe informacje

Manicure hybrydowy to perfekcyjna alternatywa dla innych, nieco przestarzałych typów stylizacji paznokci – przez tradycyjny manicure aż po paznokcie akrylowe i żelowe. Warto tutaj wyjaśnić, że głównym zadaniem hybryd nie jest przedłużanie paznokci. Owszem, można je wydłużyć o kilka milimetrów, wykorzystując do tego specjalny szablon i dodatkową warstwę lakieru o właściwościach żelowych, ale same hybrydy mają po prostu zapewnić estetyczny, długotrwały manicure i zabezpieczyć płytkę utwardzoną pod lampą warstwą ochronną.

Jeśli nie wiesz, jak działa hybryda i nie masz pojęcia, czym różni się od akrylu lub żelu, pora na krótkie wyjaśnienie. Akryl jest w zasadzie proszkiem, który po połączeniu z liquidem zaczyna twardnieć. Z kolei żel to substancja utwardzana pod lampą UV. I akryl, i żel można nakładać na przyklejane tipsy albo przy użyciu specjalnego szablonu do wydłużania paznokci (później płytka wymaga spiłowania do wymarzonego kształtu). Hybryda nie jest natomiast substancją budującą. Ma właściwości żelu (utwardza się ją w promieniach UV), ale stosuje się ją raczej jak tradycyjny lakier.

Manicure hybrydowy podbił szturmem rynek ze względu na ponadprzeciętną trwałość. Utrzymuje się on nawet 3-4 tygodnie, przy czym zwykle po 14 dniach widoczny jest już nieestetyczny odrost. Tak naprawdę jest to kwestia mocno indywidualna – wszystko zależy od tempa wzrostu Twoich paznokci – ale większość pań decyduje się na malowanie dwa razy w miesiącu.

Ile kosztuje taki zabieg?

Paznokcie hybrydowe możesz wykonać sama w domu – wystarczy, że zainwestujesz pieniądze w specjalny zestaw do manicure hybrydowego. Najdroższa jest tutaj tak naprawdę lampa LED lub UV. Oprócz tego potrzebne są też: baza, top coat, lakier w wybranym kolorze, odtłuszczacz (cleaner), płyn do zmywania hybryd, waciki bezpyłowe i standardowe narzędzia do stylizacji paznokci – pilnik, bloczek polerski, radełko czy nożyczki do wycinania skórek. Trzeba jednak pamiętać, że spiłowywanie płytki paznokcia na własną rękę, nieumiejętne obsługiwanie lampy, a przede wszystkim nieprawidłowe ściąganie hybryd to spore ryzyko dla zdrowia naszych paznokci.

Dlatego też najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oddanie się w ręce specjalistek. Za pojedynczą wizytę zapłacisz od ok. 60 do 100 złotych, natomiast za ściąganie manicure hybrydowego – ok. 30 złotych. Upewnij się, że w salonie, który wybierzesz, pracują przeszkolone stylistki legitymujące się stosownymi certyfikatami. Właśnie takie profesjonalistki odnajdziesz w żywieckim salonie Wioleta. Co więcej, tamtejsze stylistki pracują na wysokiej jakości produktach, w których wykorzystywane są odżywcze związki i witaminy. Jak wynika z informacji na stronie wioletanails.pl/paznokcie-hybrydowe, cena jest przy tym bardzo konkurencyjna: za profesjonalny manicure hybrydowy zapłacisz tam jedynie 65 złotych!

Manicure hybrydowy krok po kroku

Po opracowaniu płytki paznokcia – jej wypolerowaniu, spiłowaniu wolnego brzegu, zajęciu się skórkami, a wreszcie odtłuszczeniu płytki – przychodzi pora na nałożenie poszczególnych warstw lakierów. W pierwszej kolejności malujemy paznokcie bazą, następnie kolorem (zwykle 1, 2, max. 3 warstwy), a na końcu topem. Każdą z tych warstw musimy utwierdzić pod lampą UV bądź LED przez tyle czasu, ile wymagają producenci lakieru i lampy. Potem wystarczy jeszcze raz przemyć paznokcie cleanerem i gotowe – niezrównany błysk hybrydy będzie cieszył Twoje oczy przez najbliższe kilka tygodni!

Manicure hybrydowy usuwa się z pomocą płynu do zmywania hybryd lub czystego acetonu. Najłatwiej jest użyć do tego nasączonych wacików, które trzeba przytrzymać na paznokciach folią lub klipsami od kilku do kilkunastu minut. Pozostałości hybryd zdejmuje się patyczkiem, a paznokieć oczyszcza cleanerem. Warto zaaplikować na płytki i skórki natłuszczającą odżywkę. Znowu – można cały ten proces przeprowadzić w domowym zaciszu, ale oddając się w ręce stylistek - np. z salonu Wioleta - niwelujemy ryzyko zniszczenia paznokci w wyniku nieumiejętnego obchodzenia się z płytką.

Dlaczego warto skusić się na paznokcie hybrydowe?

- trwałość, trwałość i jeszcze raz trwałość! Brak jakichkolwiek rys czy odprysków przez min. dwa tygodnie to prawdziwe błogosławieństwo,

- manicure hybrydowy to popularna metoda wzmacniania słabej i cienkiej płytki paznokcia – utwardzony i pogrubiony paznokieć jest bardziej odporny na uszkodzenia, przez co może się spokojnie zregenerować i urosnąć,

- połysk paznokci hybrydowych jest nie do pobicia,

- takie malowanie prezentuje się bardzo naturalnie,

- lakiery hybrydowe nie zasychają w buteleczce ani na paznokciach, dopóki nie utwardzi się ich w lampie (ułatwia to wszelkie korekty, a także pozwala dłużej cieszyć się produktami),

- jeśli manicure hybrydowy jest umiejętnie wykonywany (a następnie prawidłowo usuwany), nie powinien zniszczyć paznokci. Przypominamy jednak, że w przypadku działania na własną rękę możemy niechcący poważnie uszkodzić płytkę.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły