Brazylia jest największym państwem i krajem w Ameryce Południowej. Zajmuje wschodnią i środkową część kontynentu. Graniczy z Gujaną Francuską, Surinamem, Gujaną, Wenezuelą, Kolumbią, Peru, Boliwią, Paragwajem, Argentyną, Urugwajem. Od wschodu jest obmywana przez Ocean Atlantycki, w którym posiada kilka wysp.

Brazylia raj na ziemi dla turystów

Na północy Brazylii znajduje się Nizina Amazońska, rozległa dolina jednej z największych rzek na świecie. Na północy stopniowo przechodzi w pagórkowate równiny północnej części Płaskowyżu Gujany, otoczone granicą państwową stromymi klifami. Prawie cały pozostały obszar kraju zajmuje płaskowyż brazylijski, który wznosi się na południe i północny wschód i nagle kończy na wąskim brzegu przybrzeżnej niziny Atlantyku. Ekstremalne łańcuchy górskie: Serra do Mar, Serra da Mantiqueira i inne osiągają wysokość 2890 m - góra Bandeira. Decydując się na wycieczkę do tak niezwykłego państwa, jak Brazylia wyjazd najlepiej zorganizuje biuro podróży Logos Tour, które zapewnia dostęp do najważniejszych atrakcji tego w tym kraju.

Atrakcje turystyczne Brazylii

Brazylia to kraj rajskich ogrodów kwiatowych, bujnych zielonych miast, niekończących się kuszących plaż i gorącego tropikalnego słońca.

Co można zobaczyć w Foz do Iguacu?

Miasto Foz do Iguacu znajduje się w zachodniej części stanu Parana, na granicy Brazylii z Argentyną i Paragwajem. W odległości 10 km od miasta Foz do Iguacu znajdują się wodospady Iguacu na granicy parków narodowych Brazylii i Argentyny, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Foz do Iguacu leży w subtropikalnej strefie klimatu oceanicznego.

  • Wodospady Iguazu

Iguazu Falls jest to kompleks 275 wodospadów o różnej wysokości nad rzeką Iguazu. Wodospady znajdują się na granicy argentyńskich i brazylijskich parków narodowych. Niedaleko od wodospadów jest miejsce, w którym można zobaczyć Paragwaj. Przejście graniczne trzech krajów jest popularne wśród turystów z całego świata. Najwyższe wodospady (84 metry) są w Diabelskim Gardle ( Garganta do Diabo).

To miejsce znajduje się na granicy Brazylii i Argentyny, w 2011 roku, zgodnie z wynikami światowego konkursu, wodospady Iguazu uznano za jeden z siedmiu cudów świata natury. Aby zobaczyć, jak wspaniała jest Brazylia, wyjazd w komfortowych warunkach zapewni biuro podróży, które umożliwi obejrzenie najpiękniejszych wodospadów świata.

  • Park Narodowy Iguazu

Park Narodowy Iguazu słynie z malowniczych wodospadów i dzikich zwierząt, w tym rzadkich i zagrożonych gatunków. Park jest domem dla setek gatunków tropikalnych motyli, papug, małp, i kolibrów. To wyjątkowe miejsce, w którym występuje pięć gatunków lasu. Rosną tu paprocie drzewne, bambusowe i kwitnące.

  • Park ptaków Foz do Iguacu

Park znajduje się 500 metrów od Parku Narodowego Iguazu. W parku znajduje się 1000 rzadkich gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku, a większość z nich lata w dużych wolierach, które odwiedzają goście parku. W tym parku znajduje się duża liczba papug ara, można zobaczyć różowe flamingi, czaple, strusie, orły i sokoły.

Rio de Janeiro i jego piękne plaże

Dziś Rio de Janeiro jest drugim co do wielkości miastem w Brazylii z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, plażami i oczywiście słynnym corocznym karnawałem. Ale nadal są plaże Copacabana i Ipanemi, i ten sam słynny posąg Chrystusa. Nic dziwnego, że wielu myli się w przekonaniu, że Rio jest stolicą Brazylii (naprawdę tak było, ale tylko do 1960 r.). Rio de Janeiro zawdzięcza swoje piękno przede wszystkim doskonałej lokalizacji, miasto rozciąga się wzdłuż niekończącego się pasa wybrzeża ze wspaniałymi plażami i skalistymi wzgórzami o powierzchni 1265 km².

Na zboczach okolicznych gór, znajdują się obskurne mieszkania najbiedniejszych dzielnic miasta Fawela. W mieście jest kilkaset takich faweli, w których skupia się około 20% całkowitej populacji Rio. Na przykład największa favela w Rio ma ponad 50 tysięcy mieszkańców. I chociaż ostatnio standard życia w favelach wyraźnie wzrósł, a władze lokalne próbują przywrócić tam porządek, lepiej nie iść do tych obszarów samodzielnie, ponieważ sytuacja przestępcza i stan sanitarny pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli jednak ktoś pragnie zajrzeć do życia w favelach, może zamówić zorganizowaną wycieczkę na kierunek Brazylia wyjazd z profesjonalnym przewodnikiem może obejmować zwiedzanie domów mieszkańców favelu i interakcje z nimi. A widoki miasta ze wzgórz favelu są po prostu niesamowite. Faweli słyną również z tego, że urodziły się tu liczne szkoły samby.

Salvador De Bahia

Salwador to brazylijskie miasto, które dla większości ludzi kojarzy się z relaksem, spontanicznością, bankietami i religijnością. Kultura afrykańska i dziedzictwo etniczne są bardziej znaczące w Salwadorze niż w innych miastach Brazylii, a to nadaje miastu atmosferę radości i uroku. Chodniki, strome ulice i place publiczne są stałymi scenami dla występów muzycznych i są fortecami grup instrumentów perkusyjnych opartych na afrykańskich rytmach, które gromadzą tłumy widzów przez cały rok, zwłaszcza podczas karnawału.

W mieście znajduje się wiele świątyń i kościołów uważanych za prawdziwe zabytki architektury. Wśród nich wyróżnia się kościół i klasztor św. Franciszka, jedna z najbogatszych instytucji religijnych w Brazylii. Zabytkowy barok na fasadzie kościoła, zbudowany w 1723 r., kryje w sobie skarby, takie jak portugalskie freski, które opowiadają legendę o narodzinach Świętego i jego ziemskie zasługi. Obok tych budynków znajduje się kościół Trzeciego Testamentu św. Franciszka, zbudowany w 1702 r. I klasztor. Fasada świątyni została zaprojektowana w stylu hiszpańskiego baroku. Na dachu są piękne obrazy namalowane przez Franco Velasco w 1831 roku.

Jednak najbardziej popularnym kościołem w Bahia jest kościół Senhor do Bonfim gdzie, co roku w ciągu ostatnich dwóch tygodni stycznia mieszkańcy stanu w tradycyjnych strojach myją stopy świętej figury. Fasada kościoła wykonana jest w stylu rokokowym.

Miasto Manaus i jego teatr

Miasto Manaus znajduje się, w północnej części Brazylii położone jest nad brzegiem Amazonki i jest portem dostępnym nawet dla statków. Teatr w Manaus jest drugim co do wielkości teatrem w stanie Amazonas. Miasto Manaus znajduje się w centrum brazylijskiej dżungli, ale sława opery rozprzestrzeniła się daleko poza Brazylię. Teatr rozpoczął swoją działalność w 1896 roku, i szybko stał się symbolem luksusowego życia wspaniałej epoki zachodniej cywilizacji. Lokalni plantatorzy płacili za występy światowych gwiazd tamtych czasów, takich jak piosenkarz Enrico Caruso i balerina Anna Pavlova.

  • Amazońskie lasy deszczowe

Amazońska dżungla to największy na świecie las tropikalny, położony na równinie, obejmujący rzekę Amazonki. Główną bazą dżungli jest rozległy system rzek, obejmujący ponad połowę terytorium Brazylii. Główne atrakcje amazońskiej dżungli: rzadkie rośliny, zwierzęta, ptaki, góry i opuszczone jaskinie. W mieście Manaus zaczynają się szlaki turystyczne do dżungli amazońskiej. Zwiedzając cuda natury, jakimi dysponuje Brazylia, wyjazd turystyczny z biurem podróży ułatwi zobaczenie przyrody, jaką dotąd można było podziwiać tylko w książkach lub w programach przyrodniczych.

  • Pałac Rio Negro

Pałac został zbudowany w 1903 roku i służył, jako rezydencja prezydenta Brazylii. W 1980 r. rezydencja została uznana za historyczne miejsce. Od 1997 roku w rezydencji znajduje się centrum kultury, w którym odbywają się wystawy sztuki, koncerty muzyczne i występy. W najwyższej części pałacu zainstalowano altanę, z której roztacza się piękny widok na miasto Manaus i jego okolice.

  • Ogród Botaniczny

Ogród botaniczny w Manaus jest rezerwatem ekologicznym zajmującym ponad sto kilometrów kwadratowych. W ogrodzie botanicznym każdy może zobaczyć najrzadsze i najdroższe okazy roślin, szczególną dumą ogrodu botanicznego są gałęzie z kwiatami i sztuczne jezioro z typowymi amazońskimi makrofitami wodnymi.

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły