Len jest jednym z najstarszych, a zarazem najlepszych włókien naturalnych. Już od setek lat produkuje się z niego tkaniny odzieżowe, które są bardzo wytrzymałe i potrafią przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele lat. Z lnu szyje się zarówno stroje damskie, jak i męskie, a jednym z najpopularniejszych ubrań są lniane spodnie.

Ubrania wykonane z lnu - zalety

Lniane tkaniny są użytkowane przede wszystkim w porze letniej, ponieważ są na ten czas idealne. Lniane koszule i spodnie zapewniają w upały naprawdę duży komfort, ponieważ pozwalają skórze oddychać i dają uczucie przewiewu. Takiego wrażenia nie daje żadna inna tkanina. Wszystko to wynika zaś z naturalnych właściwości lnu - to znaczy: jego budowy (która w dużym powiększeniu wygląda jak sito) oraz higroskopijności. Ta ostatnia pozwala na to, by len wchłaniał około 25% wody, nie dając jednocześnie wrażenia wilgotności. Sprawia to, że w lato lniane ubrania bardzo dobrze odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała. Są one również przyjemnie chłodne w dotyku. Zaletą lnu jest także to, że jest on hypoalergiczny i antybakteryjny; dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula. Jego noszenie latem jest więc bardzo wygodne, a zarazem zdrowe dla skóry.

Spodnie lniane męskie

Jeśli chodzi o modę męską, to z lnu szyje się przede wszystkim koszule i spodnie, ale też marynarki czy szorty. Na rynku można spotkać także lniane krawaty, poszteki, a nawet kaszkiety. Upalne polskie lata sprzyjają też zakupom garniturów, które zostały uszyte z lnianych tkanin (z domieszką wełny albo jedwabiu). Moda na takie stroje przywędrowała do Polski z krajów śródziemnomorskich. Jednak panowie najczęściej decydują się na wybór i noszenie jedynie lnianych spodni, które mogą występować albo w wersji casualowej (z szeroką nogawką i bez kantów) albo bardziej eleganckiej (to znaczy uszytych jak spodnie garniturowe i posiadających fabrycznie zaprasowane kanty). Taka różnorodność sprawia, że spodnie lniane męskie można zakładać na różne okazje: zarówno na spotkania ze znajomymi, jak i na bardziej oficjalne spotkania biznesowe.