Spodziewasz się dzidziusia? W takim razie, najwyższy czas, żeby pomyśleć o pokoju dla przyszłego członka rodziny. Jednak na taki krok decydują się nie wszyscy rodzice. Najczęściej wynika to z faktu, że z pokojem wolą poczekać do czasu, aż maluch dorośnie, a do tego czasu, będzie on spał w pokoju rodziców. Nie zawsze jest to jednak dobre wyjście. Jeśli maluszek przyzwyczai się do spania z rodzicami, to potem bardzo trudno będzie go przenieść do innego pokoju.

Jeśli obawiasz się, że nie usłyszysz w nocy szlochu malucha z innego pokoju, to urządź mu pokoik zaraz obok lub naprzeciwko waszej sypialni i zastawiaj na noc otwarte drzwi. Dzięki temu, z pewnością pociecha cię obudzi, kiedy zacznie płakać. Pozostaje jednak pytanie, jak taki pokój urządzić.

Łóżeczko dla malca

Elementem podstawowym jest oczywiście łóżeczko. Powinno mieć ono wysoko pręty, aby malec, nie wypadł z niego, kiedy zacznie już stawać na własnych nóżkach. Na rynku, znaleźć można łóżeczka, które mają regulowany stelaż. Jak dziecko jest malutkie, to ustawia się go wysoko, aby łatwiej było malca wyjąć, kiedy dorasta, opuszcza się, żeby pociecha nie wypadła.

Mebelki do pokoju

W przypadku mebli w pokoju maluszka nie warto przesadzać z ich ilością. Nie przyda się bowiem biurko czy krzesło dopóty, dopóki malec nie pójdzie do szkoły. Tak więc z takimi meblami nie należy się spieszyć. Warto zainwestować w takie, które będą wygodne dla ciebie, czyli przydadzą się na przechowywanie pieluszek czy ciuszków i zapasowej pościeli oraz kocyków. Doskonale nada się komoda. Trzeba jednak pamiętać, aby była ona dla malucha bezpieczna i stabilna. Dzieci lubią się spinać, więc nie powinno się dać rady jej wywrócić. Takie komody możesz znaleźć zarówno w sklepach internetowych jak jak i w stacjonarnych.

Akcesoria

Jeśli dopiero oczekujesz dziecka warto zdecydować się także na rożek, który doskonale sprawdza się podczas pierwszych dni życia maleństwa. Dla starszych dzieci można wybrać stylowy śpiworek, gwarantujący komfort i ciepło podczas snu, niezależnie od miejsca,  w którym dziecko przebywa. Obecnie tego typu akcesoria można dostać w wielu sklepach jak na przykład https://babydeco.eu/pl/c/rozki-otulacze-spiworki/32

Delikatne światło

Jeśli montujesz lampę w pokoju maluszka, to pamiętaj o tym, aby światło było delikatne i rozproszone. Agresywnie jasne, będzie „kłuć” w oczy maluszka i powodować rozdrażnienie. Światło powinno mieć ciepłą barwę i nie świecić centralnie w oczy pociechy, leżącej w łóżeczku. Warto pomyśleć o lampce nocnej, która będzie dawała bardzo delikatne światło. Będzie ona pomocna przy usypianiu pociechy.