Strzyżenie psów jest czymś powszechnym, niestety nie w każdej miejscowości znajduje się psi fryzjer. Zobacz, jak samodzielnie ostrzyc psa w domu i nie zrobić mu przy tym krzywdy.

Właściciele czworonogów doskonale zdają sobie sprawę, że w pewnym momencie strzyżenie psa staje się nieuniknione. I wbrew opiniom sceptyków, nie chodzi tutaj tylko o ładny wygląd, lecz także o kwestie zdrowotne pupila. Psy ze zbyt gęstą sierścią i te, których włosy stały się zbyt długie, mogą bardzo cierpieć, począwszy od przegrzania, aż po kołtuny, które dla czworonogów mogą okazać się nadzwyczaj bolesne. Warto także pamiętać, że niestrzyżone psy, mimo starań właściciela, mogą okazać się idealnym miejscem do rozwoju zewnętrznych pasożytów, które z chęcią zamieszkują gęstą sierść lub długie włosy niestrzyżonych psów. Zadbaj o swojego czworonoga już dziś i dowiedz się, jak ostrzyc psa.

Jakie akcesoria do strzyżenia psa są potrzebne?

Jeśli chodzi o strzyżenie psa, wszelkiego rodzaju maszynki dla ludzi nie powinny wchodzić w grę. Doskonałym i bezpiecznym dla psa rozwiązaniem są wyłącznie maszynki do strzyżenia psów, a także specjalistyczne, stworzone z myślą o czworonogach trymery. Na szczęście nie są one kosztowne i jednorazowy zakup często wynosi mniej niż koszt jednorazowej wizyty u psiego fryzjera. Profesjonalne maszynki i solidne trymery dla psów można kupić między innymi na stronie https://importmania.pl/pol_m_Artykuly-zoologiczne_Maszynki-i-trymery-154.html.

Jak ostrzyc psa?

Nie da się ukryć, że niektórzy po prostu fach fryzjerski mają w ręku i żadne instrukcje strzyżenia psa nie są im potrzebne. Jednak rzeczywistość wciąż udowadnia, że liczni właściciele czworonogów początkowo nie mają pojęcia, jak samemu ostrzyc psa. I nie ma w tym absolutnie nic złego! Dziś w Internecie znajdują się różnego rodzaju instrukcje w formie wideo poradnika, które jasno pokazują, jak używać maszynki dla psów. Jednak zanim zabierzemy się za samodzielne strzyżenie czworonoga, należy go odpowiednio przygotować. Kluczem jest wygoda, spokój i bezstresowa atmosfera. Tylko kiedy właściciel wykaże się spokojem, pies będzie w stanie mu zaufać. Kiedy opanujemy emocje i uspokoimy naszego pupila, postawmy go w dogodnym miejscu, w którym manewrowanie maszynką nie będzie stanowiło dla nas problemu. Psa strzyżemy od głowy do ogona, czyli z włosem, nie pod włos.

Co po strzyżeniu?

Po strzyżeniu należy wyczesać psa z pomocą specjalnej szczotki. Słusznym rozwiązaniem będzie także kąpiel czworonoga w ciepłej wodzie, koniecznie z użyciem specjalnych kosmetyków, czyli takich, które są przeznaczone wyłącznie dla psów. Po skończonej kąpieli i osuszeniu czworonoga warto go nagrodzić za cierpliwe przeczekanie tej niecodziennej sytuacji jego ulubionym smakołykiem. Oczywiście, aby w pełni zachować podstawowe zasady higieny, maszynkę należy przetrzeć na sucho, trymer dokładnie wyczyścić, a ręczniki od razu dać do prania.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki