Uroczystość Chrztu Świętego to wyjątkowe wydarzenie dla maleństwa, rodziców, chrzestnych, dziadków oraz dla wszystkich gości. Sakrament Chrztu Świętego zaczyna się w Kościele, a później rodzice dziecka zapraszają gości na mały poczęstunek  - albo do swoich domów, albo do restauracji.

Oprócz rodziców, którzy trzymają maleństwo podczas sakramentu Chrztu Świętego w kościele, najważniejszymi osobami są rodzice chrzestni. To oni przez pierwsze lata życia maleństwa będą pomagać rodzicom w wychowaniu.

W jaki sposób powinno się podziękować Rodzicom Chrzestnym za przybycie i uczestnictwo w uroczystości Chrztu Świętego? Podziękowań dla Chrzestnych jest mnóstwo, ale najpiękniejszymi są takie, które zawierają coś co może zostać pamiątką na długie lata. Dzięki nim Chrzestni na pewno poczują się wyjątkowo i zapamiętają w sercu piękną uroczystość Chrztu.

Drewniane skrzyneczki

Jedną z najpiękniejszych form podziękowań dla Chrzestnych są urocze drewniane skrzyneczki, w których zawarte są niewielkie upominki. Skrzyneczki wykonane z prawdziwego drewna wyglądają delikatnie i subtelnie. Takie gotowe drewniane podziękowania można kupić w różnych sklepach albo samemu je wykonać. Wystarczy ładne drewniane pudełko, które sprzedawane są w różnych rozmiarach. Do skrzyneczki można włożyć, co tylko się spodoba. I oczywiście coś co spodoba się Chrzestnym maleństwa, ponieważ to dla nich będziecie tworzone podziękowanie. Ręcznie robiony upominek będzie niesamowitym prezentem!

Można również kupić gotowe skrzyneczki z drewna, które wyglądają przepięknie i też są ręcznie wykonane, a podziękowania dla rodziców chrzestnych w takiej formie można kupić w sklepie LeonKameleon.pl. Taki upominek zawiera personalizowane kartki z podziękowaniami oraz niewielkie prezenciki, które urzekną swoją wyjątkowością Chrzestnych. W drewnianych skrzyneczkach można znaleźć słodkie cukierki, drewniane serduszka, kryształki w kształcie wózków, porcelanowe misie lub buciki, mydełka zapachowe w kształci misiów i wiele innych uroczych maleństw. To co najważniejsze w upominku dla Chrzestnych to tekst podziękowania. To w nim zawarte są najpiękniejsze słowa, za co dziękujemy.

Jeden z najpiękniejszych tekstów z podziękowaniem dla Chrzestnych:

Droga Ciociu...

Moja Matko Chrzestna/ Mój Ojcze Chrzestny

Moi rodzice właśnie Ciebie wybrali

i najwspanialszy prezent mi podarowali.

Szczęście rozpiera me serduszko małe,

bo wiem, że będziesz już ze mną na stałe.

Czekoladowniki

Eleganckim sposobem na podziękowanie Chrzestnym za uczestnictwo w tak wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Chrzest Święty dziecka są czekoladowniki. Czekoladowniki to papierowe pudełeczka, w których umieszcza się tradycyjną tabliczkę czekolady. Można zamówić najlepsze czekolady, na przykład te belgijskie, które rozpływają się w ustach i zapakować je do ozdobnego pudełka.

aaczekoladownik-dla-rodzicow-chrzestnych-rozowy-aniolek-imie.jpg

Czekoladowniki mają postać spersonalizowanych papierowych opakowań, które posiadają grafikę z motywami aniołków czy wózeczków, kojarzącymi się z maleńkim dzieckiem. Czekoladowniki są wyjątkową formą upominku dla Chrzestnych, ponieważ posiadają śliczne teksty podziękowania. Wyjątkowością czekoladowników są jeszcze bileciki w kształcie rombów z napisem „dziękuję” oraz śliczne wstążeczki, którego ozdabiają.

Ozdobne woreczki ze słodkościami

Jeśli Rodziców Chrzestnych chcemy obdarować upominkami w postaci słodyczy, to idealnym pomysłem na zapakowanie słodkości są delikatne i subtelne ozdobne woreczki. Woreczki z organzy wyglądają uroczo i są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możecie dobrać woreczki pod kątem tego, czy maleństwo to dziewczynka czy chłopiec, lub pod kątem aranżacji przyjęcia. Zapakowane cukierki, migdałki czy nawet porcelanowe figurki w woreczkach z organzy będą wyglądać cudownie. Do woreczków można również przywiązać ozdobną satynową wstążką bilecik, w którym będzie zawarty piękny tekst podziękowania dla Chrzestnych. Takie upominki są śliczne, można je również wykorzystać jako podziękowanie za przybycie na uroczystość dla wszystkich gości i ułożyć je na stole.

aaworeczki-z-organzy-blekitne-z-falbanka-20szt.jpg

Figurki porcelanowe

Figurki porcelanowe w kształtach, które kojarzą się z malutkim dzieckiem na przykład: słodkie misie czy wózeczki to uroczy upominek, który można wręczyć Rodzicom Chrzestnym. Dodatkowo można je zapakować w celofanowy woreczek i ozdobić delikatną wstążką. Figurki porcelanowe z podziękowaniami z pewnością zostaną przez chrzestnych wyeksponowane w domu, gdzie będą przypominać o wspaniałej uroczystości Chrztu.

aapodziekowanie-dla-chrzestnych-wozek-z-misiem-rozowy.jpg

Kartki - podziękowania

Istnieją także podziękowania dla Chrzestnych w postaci kartek zapakowanych w ozdobnych kopertach. Można je otrzymać prawie w każdym sklepie z karnetami na różne okoliczności. Każda z nich ma wyjątkową grafikę pasującą do uroczystości Chrztu dziecka. Dodatkowo w komplecie dokładane są koperty, które pasują kolorystycznie i rozmiarowo. Można również stworzyć własne podziękowania w papierowej postaci. Wszystko co jest robione własnoręcznie podoba się podwójnie. W sieci można znaleźć wiele ciekawych inspiracji na temat własnoręcznie robionych kartek z życzeniami i podziękowaniami.

Najpotrzebniejszymi elementami do zaprojektowania kartki dla Chrzestnych jest ładny, dobrej jakości papier i pomysł! Papierowe podziękowania można udekorować różnymi ozdóbkami takimi jak: wstążeczki, tasiemki, cekiny, brokat, naklejki itd. A najważniejsze w kartce jest nie to co na okładce, ale to co w środku. Tekst podziękowania dla Chrzestnych napisany od serca będzie niesamowitym i niezastąpionym prezentem. Gdy chrzestny lub chrzestna wyjmą z koperty własnoręcznie zrobioną kartkę, otworzą i przeczytają ręcznie napisane podziękowania będą pozytywnie zaskoczeni. Taka chwila zostanie im na długo w pamięci.

Warto jest podziękować Chrzestnym za przybycie na uroczystość Chrztu Świętego dziecka. Dzięki temu będą wiedzieć, że nie tylko podczas tego wydarzenia, ale podczas całego życia będą ważni dla malucha oraz jego rodziców. Najlepiej jest wybierać podziękowania, które mogą zostać zapamiętane na długie lata. Rodzice dziecka raz w życiu wybierają dla niego chrzestnych kierując się przede wszystkim zaufaniem. Dlatego warto jest podziękować im za to, że są osobami na których można liczyć w tak ważnym sprawie.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły