SERWISY PRASOWE

Kalendarz imprez


Wystawa „Przedmioty, które pamiętają – historia na półce i w szufladzie”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na wystawę pt. „Przedmioty, które pamiętają – historia na półce i w szufladzie”.

To niezwykła podróż w czasie, która pozwala odkryć codzienność minionych dekad poprzez przedmioty towarzyszące bibliotekarzom w ich pracy. Na ekspozycji zgromadzono różnorodne obiekty – od starych maszyn do pisania, przez komputery i telefony, aż po archiwalne gazety i książki. Dziś stanowią one nie tylko świadectwo rozwoju technologii, lecz także nośniki wspomnień i historii.

Każdy z prezentowanych eksponatów opowiada własną historię: o pracy, komunikacji, nauce i rozrywce w czasach, gdy świat wyglądał zupełnie inaczej. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jak zmieniały się narzędzia codziennego użytku i jak ogromny postęp dokonał się na przestrzeni lat.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia prezentacji bajek na slajdach.

To spotkanie z przeszłością, która – choć zamknięta w szufladach i na półkach – wciąż ma wiele do opowiedzenia.

Wystawę można oglądać od 8 maja do 12 czerwca w Czytelni dla dorosłych.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 56 649 85 59.

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy

Miejsce

Pałac Anny Wazówny

Data

8 maj 2026