artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Kosiarki ręczne bez prądu - kiedy warto się na nie zdecydować?

Piękny i zadbany trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji i regularnego koszenia. Rodzaj kosiarki, którą najlepiej wykorzystać do strzyżenia trawnika zależy w dużej mierze od jego powierzchni. Właściciele trawników najczęściej korzystają z kosiarek spalinowych lub elektrycznych, ponieważ są wygodne i skuteczne. Na rynku dostępne są jednak również kosiarki ręczne bez prądu. Czym się charakteryzują i kiedy warto się na nie zdecydować? 

Jak działa kosiarka ręczna? 

Powierzchnia trawnika bardzo często jest główną determinantą wyboru urządzenia do koszenia trawy. Oczywiste jest, że w przypadku dużej powierzchni potrzebne jest urządzenie charakteryzującego się dużą mocą. Natomiast w przypadku niewielkich trawników, w zupełności wystarczy kosiarka ręczna. 

Kosiarka ręczna nie jest zasilana paliwem ani prądem. Jest sterowana tylko siłą rąk, dzięki której wprawiane są w ruch koła kosiarki oraz cały mechanizm tnący. Mechanizm tnący jest najważniejszym elementem tego typu urządzenia. Często określany jest też mechanizmem bębnowym. Na rynku występują również rozwiązania cylindrowe i walcowe. Wszystkie trzy nie różnią się jednak specjalnie metodą działania ani ogólną budową. Kosiarka ręczna składa się z kilku ostrzy. Funkcjonują one w oparciu o technikę bezkontaktową. Oznacza to, że w trakcie pracy nie mają one fizycznego kontaktu, dzięki czemu koszenie jest dokładne i szybkie. Mechanizm tnący jest wprawiany w ruch poprzez koła. Te powinny być zatem mocne i wytrzymałe. Noże najczęściej wykonane są ze stali hartowanej, dzięki czemu są odporne na działanie czynników zewnętrznych.  

Dlaczego warto wybrać kosiarkę ręczną? 

Kosiarki ręczne wyróżniają się pewnymi zaletami, które sprawiają, że warto się na nie zdecydować. Przede wszystkim kosiarka ręczna jest bardzo praktyczna i wygodna w użytkowaniu. Tego typu urządzenie jest lekkie i poręczne, dzięki czemu przyjemnie się nią pracuje. Dodatkowo pracuje bardzo cicho, co w porównaniu z głośno pracującymi kosiarkami spalinowymi bądź elektrycznymi jest naprawdę dużą zaletą. Kosiarki ręcznej można więc używać o każdej porze dnia. Kosiarka ręczna jest też rozwiązaniem ekonomicznym. Nie generuje ona bowiem żadnych dodatkowych kosztów związanych z energią elektryczną lub zakupem paliwa. Dodatkowym kosztem jest jedynie serwisowanie i ewentualna wymiana części. Nie należy również pominąć faktu, że kosiarki ręczne po prostu bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Urządzenia te są niezwykle dokładne.  

Kiedy warto zdecydować się na kosiarkę ręczną? 

Rozważając wszystkie wymienione wyżej zalety, można by stwierdzić, że kosiarka ręczna jest rozwiązaniem idealnym. Niestety w przypadku dużych powierzchni trawnika koszenie tego typu urządzeniem byłoby bardzo pracochłonne i zajęłoby naprawdę sporo czasu. Kosiarka ręczna najlepiej sprawdzi się zatem przede wszystkim w przypadku ogrodów niewielkich, których powierzchnia nie przekracza 250 metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni kosiarki z napędem silnikowym są nieefektywne ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne. 

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Fototapety z kwiatami: Przeniesienie natury do wnętrza twojego domu

Porównanie iPhone 15 z poprzednim modelem: jakie innowacje przynosi ten smartfon?

Refluks żołądkowo-przełykowy a dieta

Jak wybrać idealny rower dla dziecka? Poradnik dla rodziców

Sezon grillowy tuż, tuż - Jakie oświetlenie ogrodowe sprawdzi się najlepiej?

Jak skutecznie filtrować wodę w domu?

Co daje regularny relaks w jacuzzi?

Parasole ogrodowe - na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Sprawdź, jakie badania profilaktyczne warto wykonywać po 60-tce

Ile kosztuje wykonanie protezy zębowej?

Jak wybrać dobrą agencję pracy dla swojego biznesu?

Eko-dekoracje w Twoim domu: Jak płytki ceramiczne przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju?

Program ochrony przed szkodnikami

Nawożenie trawnika – na co zwracać uwagę przy wyborze nawozu?

Olejek lawendowy w aromaterapii – właściwości i zastosowanie

Ile Kosztuje Zakup Fotobudki 360: Wyjaśnienie i Porady dla Przyszłych Klientów

Zioła ojca Klimuszko – na co się je stosuje?

Jak wybrać kosiarkę dopasowaną do wielkości twojego ogrodu?

Dobór odpowiednich gadżetów reklamowych dla firm do targetowanej grupy odbiorców

Śmieszna bielizna walentynkowa – top wyborów dla par z poczuciem humoru

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki