Dawniej brak gotówki stanowił ogromną przeszkodę dla tych, którzy marzyli o kupnie nowego samochodu.  Zarówno przedsiębiorcy (zwłaszcza ci mali) jak i osoby indywidualne mając problem ze zgromadzeniem kilkudziesięciu tysięcy gotówki, musieli się rozstać z marzeniami o kupnie nowego auta z salonu i często decydowali się na zakup tańszego, używanego samochodu. W dzisiejszych czasach, takie bariery finansowe nie istnieją.

Metody finansowania zakupu samochodu

Rynek usług finansowych rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Instytucje finansowe prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych ofert, by zdobyć jak najwięcej klientów. Bombardowani jesteśmy na co dzień różnorakimi ofertami kredytów, leasingów itp. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których banki wykorzystują np. niedostateczną wiedzę klienta o świecie finansów i oferują tylko pozornie „korzystne” usługi. Osoba podpisująca umowę, te tzw. „haczyki” zauważa z reguły już po fakcie, gdy przychodzi płacić pierwsze raty. Dlatego warto dokładnie przyglądać się każdej umowie, znać odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie zanim podpiszemy umowę. Jako klienci mamy prawo do przedstawienia nam warunków umowy w zrozumiały dla nas (nie tylko dla banków) sposób.

 

Kredyt czy leasing?

Na to pytanie odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż tak naprawdę wszystko zależy od naszej sytuacji, naszych potrzeb i możliwości finansowych. Dla jednych najdogodniejszym rozwiązaniem na sfinansowanie zakupu samochodu może okazać się kredyt a dla innych najkorzystniejszy będzie leasing. Jeżeli np. jesteś przedsiębiorcą, któremu zależy nie tyle na posiadaniu samochodu na własność, a na wykorzystywaniu samochodu w celach związanych z prowadzeniem firmy najlepszym rozwiązaniem okaże się zapewne leasing. Klienci indywidualni najczęściej wybierają jednak finansowanie za pomocą standardowego kredytu ratalnego. Może się jednak okazać, że są rozwiązania niestandardowe, nowe sposoby finansowania, o wiele bardziej korzystne od opcji standardowych. Warto zatem dokładnie zapoznać się z wieloma możliwościami i wybrać tę najlepszą. Wstępnie ze wszystkim możemy zapoznać się nie wychodząc z domowego zacisza, np. na stronach takich jak ta: https://www.daciafinansowanie.pl/finansowanie

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły