Wycinka drzewa to nie lada wyzwanie. Bez względu na wielkość działki, na której ono stoi, należy podejść do tego zadania w profesjonalny sposób. Podczas wykonywania tej czynności najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie można dopuścić do sytuacji, w której jakikolwiek konar upadnie na dach domu czy altanki.

Ogromne zagrożenie może stanowić tu także osunięcie się drzewa na linie wysokiego napięcia. Uszkodzenie trakcji elektrycznej, poza zagrożeniem dla życia, wiąże się także z niemałymi karami finansowymi. W 2017 roku, w życie weszły dokładne wytyczne jeśli chodzi o wycinkę drzew na własnej posesji. Mówią one, że właściciel jest zobligowany do uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa o określonej wysokości i obwodzie.

Wycinka drzewa to nie lada wyzwanie. Bez względu na wielkość działki, na której ono stoi, należy podejść do tego zadania w profesjonalny sposób. Podczas wykonywania tej czynności najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie można dopuścić do sytuacji, w której jakikolwiek konar upadnie na dach domu czy altanki. Ogromne zagrożenie może stanowić tu także osunięcie się drzewa na linie wysokiego napięcia. Uszkodzenie trakcji elektrycznej, poza zagrożeniem dla życia, wiąże się także z niemałymi karami finansowymi. W 2017 roku, w życie weszły dokładne wytyczne jeśli chodzi o wycinkę drzew na własnej posesji. Mówią one, że właściciel jest zobligowany do uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa o określonej wysokości i obwodzie. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że do tego zadania lepiej jest zatrudnić fachowców niż wykonywać je na własną rękę. Profesjonalna firma specjalizująca się w wycince drzew z pewnością wykona tę czynność w bezpieczny i jednocześnie odpowiednio przemyślany sposób.

Jakie drzewa wolno wycinać?

Nowe wytyczne wskazują konkretnie jakie drzewa wolno wycinać. Należą do nich okazy, których obwód na wysokości 5 cm od podłoża nie jest większy niż 80 cm (dotyczy topoli, wierzby oraz klonu), 65 cm w odniesieniu do kasztanowca oraz 50 cm w przypadku pozostałych gatunków drzew - tutaj pozwolenie na wycinkę nie jest wymagane. Niezbędny natomiast jest dobry sprzęt. Odpowiedni dźwig stanowi nieodłączny element przy wycince dużych drzew. Oprócz niego ważne są także osoby, które będą wykonywać to zadanie. Pracownicy powinni być odpowiednio wyszkoleni oraz posiadać uprawnienia do wspinania się przy użyciu uprzęży. Jeśli chodzi o najlepszy czas na wycinkę, najlepiej zrobić to przed przed nastaniem silnych wiosennych wiatrów czy też letnich burz. Zapobiegnie to niebezpieczeństwu łamania się gałęzi i spadania na chodniki, ulice i ścieżki.

Odpowiedni sprzęt

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w całym rejonie wycinki drzewa, niezbędne są także odpowiednie narzędzia. Dźwig ze specjalnym wysięgnikiem wyposażonym w kosz, stanowi niezbędny elementem prac, gdyż pozwala na dosięgnięcie najwyższych partii korony drzewa. Oprócz niego wymagane są także liny zabezpieczające pracowników, a także odpowiednia odzież ochronna.

Jak widać, wycinka drzewa to poważne przedsięwzięcie, dlatego właśnie tak ważne jest zlecenie jej odpowiedniej firmie. Dzięki doświadczonym fachowcom będziesz mieć gwarancję, że cały zabieg zostanie wykonany w szybki i skuteczny sposób, a Ty nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo budynków lub konstrukcji stojących obok.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły