Sezon motocyklowy zbliża się wielkimi krokami. I Ty jesteś właścicielem jednośladu i planujesz wyruszyć w trasę? Jeśli tak, zatroszcz się o bezpieczeństwo własne i swojego pojazdu na trasie. Pomoże Ci w tym profesjonalny monitoring motocykla. Nie wiesz, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Oto kilka zalet monitoringu, które powinieneś wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję.

Nowoczesne systemy monitorowania motocykla, oparte o technologię GPS, oferują szeroką gamę funkcji. Dzięki nim zwiększysz swoje bezpieczeństwo i zmniejszysz zagrożenie kradzieży motocykla, ale to nie wszystko! Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na monitoring motocykla.

Pełne bezpieczeństwo na trasie

Jazda motocyklem to zupełnie inne doświadczenie niż siedzenie za kółkiem nawet najszybszego auta sportowego. Wiatr we włosach, możliwość rozwinięcia wysokich prędkości, a przede wszystkim – brak dodatkowej ochrony w postaci kabiny pojazdu – to wszystko zwiększa przyjemność jazdy, ale i zagrożenie wypadkiem. Gdy wypadniesz z zakrętu lub też będziesz uczestnikiem kolizji drogowej, jedyne, co chroni Twoje ciało, to kask oraz odzież motocyklowa. Dlatego – jeśli już dojdzie do wypadku – tak ważne jest, abyś otrzymał pomoc najszybciej jak to możliwe. Zadba o to monitoring motocykla. System oferowany np. przez Konsalnet śledzi w czasie rzeczywistym objęty ochroną pojazd. To sprawia, że monitoring szybko „zorientuje się”, gdy zboczysz z trasy, gwałtownie się zatrzymasz lub przewrócisz, a operator Centrum Monitorowania Alarmów błyskawicznie powiadomi właściwe służby o tym, że potrzebna Ci pomoc.

Parkowanie bez obaw o kradzież

Motocykl można ukraść nieco łatwiej niż samochód – zwłaszcza ten pozostawiony na niestrzeżonym parkingu. Przepchnięcie go na lawetę nie sprawi złodziejowi dużych problemów. Jeśli jednak Twój jednoślad jest wyposażony w monitoring motocykla – system zareaguje natychmiast. Przy jakiejkolwiek nieautoryzowanej próbie przemieszczenia, pojawi się alarm dźwiękowy, a sygnał trafi do Centrum Monitorowania. Jeśli potwierdzi się, że podjęta została próba kradzieży motocykla – na miejsce wyruszy grupa interwencyjna, a o zdarzeniu zostanie powiadomiona policja.

Płacisz tylko, kiedy korzystasz

Motocyklem jeździsz najczęściej w sezonie. Zimą zapewne garażujesz go i pozwalasz sprzętowi przeczekać do wiosny. Firmy oferujące najlepsze systemy monitorowania motocykli, rozumieją to. Dlatego najczęściej dają Ci możliwość opłacania abonamentu wyłącznie za te miesiące, w których wyruszasz w trasę. Nie musisz zatem przepłacać!

Dowiesz się, jak jeździsz

Systemy monitorowania motocykli nie tylko nadzorują jego pracę w czasie rzeczywistym, ale również rejestrują przejechane trasy, a także parametry pracy pojazdów. Oznacza to, że podczas przerwy czy po powrocie z wyprawy, możesz dokładnie prześledzić szlak, który przemierzyłeś, sprawdzić swoją średnią prędkość oraz uzyskać ocenę stylu jazdy. Pozwoli Ci to w przyszłości zoptymalizować sposób prowadzenia pojazdu. Zapis tras umożliwi Ci odtworzenie ich przebiegu i np. zaprezentowanie danych znajomym podczas spotkania towarzyskiego.

Monitoring motocykla zapewni Ci bezpieczniejszą i bardziej komfortową jazdę. Warto w niego zainwestować, aby spać spokojnie i cieszyć się pełną przyjemnością z przemierzania nawet najdłuższych tras.