Folie samochodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki nim można szybko i efektownie zmienić dotychczasowy wygląd auta.

Ponadto nie tylko pozwalają na zmianę koloru pojazdu, ale także stanowią ochronę przed urazami mechanicznymi czy też mogą posłużyć do przyciemnienia szyb. Z całą pewnością jest to ciekawa alternatywa dla lakierowania, gdyż oklejanie samochodu folią jest tańsze i do tego nie niszczy się oryginalnego koloru karoserii. Czym zatem tak naprawdę są folie samochodowe i czy warto się zdecydować na oklejenie auta?

Czym jest oklejanie samochodów?


Ludzie decydują się na oklejanie samochodów foliami z różnych powodów. Niektórym chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie nowego lakieru, innym zależy zaś na walorach estetycznych czy też na zareklamowaniu się. Z pewnością każdy może liczyć na uzyskanie nowego i oryginalnego wyglądu. Dzięki naklejeniu na samochód specjalnej folii, można uzyskać dowolne rezultaty. Folie samochodowe posiadają klej, który po związaniu zapewnia trwałe połączenie folii z powierzchnią, dzięki czemu folia nie odrywa się od karoserii. Oklejanie składa się z kilku etapów, a cały proces jest na tyle skomplikowany i wymaga odpowiednich warunków, że konieczna jest nie tylko znajomość techniki, ale także właściwości stosowanej folii. Dlatego też decydując się na tego typu usługę, należy powierzyć jej wykonanie profesjonaliście. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia czy odklejenia się folii, pogorszenia wyglądu auta czy nawet do zniszczenia karoserii.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii samochodowych, jednakże podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością, co przekłada się na trwałość produktu. Za pomocą folii nie tylko można zmienić kolor auta na dowolnie wybrany, ale dodatkowo zabezpieczyć lakier przed zarysowaniami i innymi zagrożeniami. Jest to więc sposób na przedłużenie żywotności lakieru - bardzo prosty i znacznie tańszy, niż ma to miejsce w przypadku lakierowania. Co więcej, taka zmiana koloru jest całkowicie odwracalna, czego nie można powiedzieć o malowaniu. Folia samochodowa jest na tyle wytrzymała, że bez obaw można korzystać z myjni i stosować preparaty przeznaczone do pielęgnacji auta. Okleić można praktycznie cały pojazd czy też wybrany element.


Jak należy przygotować auto do oklejania?


Bardzo ważne jest to, aby przed oklejaniem dokładnie umyć cały pojazd, gdyż folia musi być nakładana na czystą powierzchnię. Nie mogą znaleźć się na niej żadne zabrudzenia, defekty ani też pyłki kurzu. W przeciwnym razie pod folię przedostanie się szybko powietrze, co zepsuje cały efekt. Kolejnym korkiem jest odtłuszczenie powierzchni.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły