Jazda na łyżwach jest wspaniałą zimową tradycją, ale może też być niebezpieczna, jeśli nie jesteś ostrożny. Zadbaj o bezpieczeństwo i radość swoich dzieci podczas zabawy na lodzie, dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Nie tylko łyżwy dla dzieci, ale i kask

Najważniejszym środkiem bezpieczeństwa jest kask. Możesz je znaleźć w tym samym miejscu, w którym kupujesz łyżwy dla dzieci, więc nie ma wymówki, aby nie wybrać dla swojego malucha odpowiedniego kasku w tym samym czasie.

Ostrzenie łyżew

Jazda na tępych łyżwach może być niebezpieczna. Dlatego zaleca się ich ostrzenie po 15-20 godzinach jazdy na łyżwach. Ostrza łyżew różnią się nieco między sobą – zwróć na to uwagę.

Naucz swoje dzieci podstaw

Tak samo jak nauczyłeś swoje dzieci chodzić, zanim mogły biegać, upewnij się, że przygotujesz dzieci do zabawy na lodowisku, wyposażając je w podstawy jazdy na łyżwach, zanim wyślesz je na własną rękę. Zwracaj uwagę na to, by ćwiczyły:

  • umiejętność kontrolowania łyżew,

  • zachowanie równowagi.

Wybierz bezpieczne lodowiska

Niestety nie wszystkie lodowiska są tworzone w jednakowy sposób, a to może wpłynąć na to, czy lodowisko jest wystarczająco bezpieczne dla Twoich dzieci, czy nie. Tutaj zalecane jest chodzenie na kryte lodowiska. Należy unikać odkrytych lodowisk, ponieważ często nie mają one gładkich powierzchni lub bocznych ramp dla zachowania bezpieczeństwa.

Daj dziecku dobry przykład

Najlepiej jeździć na łyżwach obok siebie, jeśli nie za rękę to trzymaj dziecko na zewnątrz koła. Jeśli sam nie potrafisz jeździć, ale chcesz dać maluchowi przyjemność z jazdy to kup mu łyżwy dla dzieci i zapisz na lekcje łyżwiarstwa. Takie lekcje są nieocenionym źródłem informacji. Profesjonalni trenerzy mogą lepiej wyszkolić dzieci, gdy są z nimi na lodzie i mogą przedstawić podstawowe umiejętności łyżwiarskie w bardziej technicznych szczegółach. Mogą także łatwiej zidentyfikować potencjalnie niebezpieczne lub niewłaściwe nawyki, które dzieci robią i na bieżąco naprawiać problemy. Więc jeśli chcesz, aby twoje dzieci cieszyły się bezpiecznymi i szczęśliwymi doświadczeniami na łyżwach przez wiele lat, zapisanie ich na zajęcia to najlepszy sposób!

Szukasz więcej porad albo nowych łyżew dla dziecka? Zajrzyj na lyzwy.net.pl.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły