Ograniczona pojemność bagażnika to jeden z głównych problemów, z jakimi zazwyczaj zmierzają się kierowcy, planujący dłuższą podróż wakacyjną. Problem mają zwłaszcza posiadacze dużych rodzin, bowiem wtedy liczba koniecznych do zabrania drobiazgów jest ogromna.

Absolutnie nie wolno upychać luzem wszystkich rzeczy w wolnych miejscach auta, bowiem w razie jakiejkolwiek kolizji mogą one zamienić się w realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet i życia pasażerów.

Boxy i bagażniki dachowe są doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu zbyt małej przestrzeni pakownej w samochodzie. Małe bagażniki są zazwyczaj utrapieniem właścicieli zgrabnych, miejskich samochodów. Bo o ile doskonale odnajdują się w miejskiej przestrzeni, o tyle już w przypadku dłuższej podróży, ich pojemność może okazać się zwyczajnie niewystarczająca.

Bagażniki i boxy dachowe są bardzo proste w montażu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy zamontowane są poziomo do płaszczyzny dachu i są zupełnie stabilne. Niedopuszczalne jest, by bagażniki dachowe chybotały się lub chwiały na boki - w czasie jazdy mogą zwyczajnie spaść lub zsunąć się z dachu.

Jaki bagażnik/box dachowy wybrać?

Aby wybrać konkretny model bagażnika dachowego, trzeba określić swoje potrzeby i oczekiwania. Jeden bagażnik okaże się bowiem najlepszy do przewożenia lekkich, niewielkich bagaży, inny sprawdzi się przy ładunku o bardzo niestandardowych gabarytach - takim, jak narty czy rowery.

Rynek bagażników i boxów dachowych jest bardzo szeroki. Warto wybrać towar renomowanego producenta i znanej marki, który połączy w sobie wysoką jakość wykonania i dobrą cenę.

Zobacz równiez: https://adamot.pl/boxy-dachowe-236

Aby bagażnik dachowy charakteryzował się długą żywotnością, powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, należy pamiętać, że jest to gadżet zamontowany na stałe na wewnątrz pojazdu, dlatego wystawiony jest na działanie różnych czynników, takich jak opady, wiatry, temperatura czy promienie słoneczne. Aby zachować go w dobrym stanie na dłużej, warto rozważyć zakup specjalnego pokrowca.

Przydatnym gadżetem jest również organizer do bagażników dachowych, który umożliwi zachowanie w nich porządku i szybkie odnalezienie konkretnych bagażów. Do tego warto wyposażyć się w matę wyciszającą, bowiem podczas jazdy bagażnik dachowy bywa dość głośny.

Zamontowanie bagażnik to dobre rozwiązanie również z punktu widzenia pasażerów. Zminimalizowanie ilości rzeczy zapakowanych do wnętrza pojazdu, zapewnia im o wiele większy komfort podróży i dużą ilość wolnego miejsca. Nie mówiąc już oczywiście o ich bezpieczeństwie.


Zasady bezpieczeństwa

W dokumentach auta znaleźć można maksymalną nośność dachu pojazdu. Absolutnie nie wolno tej wartości przekraczać ani ignorować, dlatego trzeba ją wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu bagażnika.

Kierowca może także zdziwić się, kiedy zobaczy, że zamontowanie bagażnika zmieniło nieco sposób prowadzenia auta i jego właściwości aerodynamiczne. Dlatego podczas jazdy z bagażnikiem na dachu nie wolno przekraczać prędkości stu trzydziestu kilometrów na godzinę.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły