Joga ma być medytacyjną, relaksującą formą ćwiczeń. Ale kwestia tego jak odpowiednio ubrać się na jogę może być zastraszająca dla początkujących w tym temacie.

Ogólnie ważne jest, aby mieć na sobie ubrania, w których jest ci naprawdę wygodnie. Ważne jest też, by były wykonane z oddychającej tkaniny (np. bawełna, bambus).

Rodzaj zajęć

Sprawdź harmonogram, aby dowiedzieć się, na jakiego rodzaju zajęcia jogi będziesz uczęszczać. Harmonogramy są ogólnie dostępne na stronach internetowych studiów jogi lub rozdawane na miejscu. Chociaż istnieje wiele różnych stylów jogi, najprawdopodobniej napotykasz jeden z następujących.

Dla początkujących - Hatha lub Vinyasa

Wiele klas początkujących będzie skupionych na zajęciach Hatha lub Vinyasa. Obie koncentrują się na koordynowaniu ruchu z oddechem. Vinyasa jest trochę szybsza i będzie wymagać intensywniejszego rozciągania, podnoszenia nóg i przewrotów. Im bardziej zaawansowane są te klasy, tym bardziej musisz być na nie przygotowana pod względem ubioru.

Ashtanga lub Power Yoga

Jeśli chcesz spróbować nieco bardziej zaawansowanego poziomu Ashtanga lub Power Yoga będą czymś dla ciebie. Klasy te obejmują stały ruch między pozycją, co czyni je nieco większym wyzwaniem.

Lyengar

Lyengar to rodzaj jogi, która pomoże ci skoncentrować się na pozycjach przez dłuższy okres czasu. Wiele pozycji trzeba będzie utrzymywać przez długi czas, co da ci okazję do tego, by odnaleźć równowagę i docenić zalety każdej części ciała. Ta forma jogi wymaga często rekwizytów, takich jak klocki, koce lub pasy (które są zazwyczaj dostępne w studio, nie musisz przynosić własnych).

Bikram Yoga

Postaw na bogatą detoksykację korzystając z Bikram Yoga, gdzie pokoje są podgrzewane do około 37ºC w celu wywołania pocenia się, co jest uważane za oczyszczenie. Ciepło zachęca również do rozluźniania mięśni, co prowadzi do głębszych ruchów.

Przydatne akcesoria – rękawice i skarpety do jogi

Bez względu na to, który z rodzajów jogi wybierzesz dobrze zrobisz zwracając uwagę na dodatkowe akcesoria, które mogą jeszcze bardziej uprzyjemnić ci cały proces.

Choć z pewnością nie wyglądają najbardziej elegancko, rękawice do jogi są bardzo przydatne. Chronią dłonie przed poślizgiem i zapewniają większą siłę chwytania i uniemożliwiają ślizganie się na macie. Są dość niedrogie i można je znaleźć w sportowych sklepach odzieżowych. Warto też postawić na parę skarpet dedykowanych właśnie dla jogi, jak te skarpety pięciopalczaste marki ToeSox. Pomogą one unikać poślizgnięcia się na macie, co mogłoby być bardzo frustrujące, szczególnie podczas naprawdę intensywnych zajęć.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły