W najnowszym komunikacie wydanym przez Centralną Ewidencję Pojazdów czytamy, że w ubiegłym miesiącu Polacy zarejestrowali nieco mniej aut niż w tym samym okresie rok wcześniej. Zmieniły się też preferencje co do modeli i marek motoryzacyjnych. Sprawdziliśmy, jakie auta kupujemy dziś najczęściej.

W czołówce klasa średnia: Golf, Octavia i Auris

W raporcie CEP czytamy, że w marcu br. Polacy zarejestrowali nieco mniej aut niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.

Różnica sięga niespełna 3,8%, ale zdaniem analityków – nie wynika z osłabienia na rynku, a z ponadprzeciętnego wzrostu sprzedaży jaki towarzyszył polskim dealerom w 2014r. ze względu na możliwość odpisania 100% podatku VAT dla samochodów osobowych z homologacją ciężarową.

Jakie auta kupowaliśmy najchętniej w ubiegłym miesiącu?

  • TOP 1: VW Golf

Pierwsze miejsce przypadło miejskiemu kompaktowi od VW. Okazuje się, że Golf cieszy się niesłabnącą sprzedażą nie tylko w Europie, ale i naszym kraju. W ubiegłym miesiącu Polacy zarejestrowali ponad 1,3 tys. egzemplarzy VW Golfów.

Golf całkowicie zdeklasował konkurencję, bo chociaż tuż za nim pojawia się Skoda Octavia, to z wynikiem słabszym o ponad 400 egzemplarzy.

Eksperci oceniają, że Golf to nadal jedno z najlepiej wyposażonych aut w swoim segmencie, a przy tym najtańszych przy wykupie polisy OC. Zgodnie z danymi na stronie ubezpieczenia.comperia.pl, ubezpieczenie VW Golfa z 2014r. z 2-litrowym silnikiem benzynowym to koszt niespełna 480 złotych.

  • TOP 2: Skoda Octavia

Octavia na drugiej pozycji zestawienia Centralnej Ewidencji Pojazdów nie powinna nikogo dziwić. Czeski producent po raz kolejny zachwycił rynek nową generacją, która w standardzie może pochwalić się bogatym wyposażeniem i w końcu – nowoczesnym designem.

W ubiegłym miesiącu Polacy zarejestrowali przeszło 1,1 tys. egzemplarzy marki Skoda Octavia.

  • TOP 3: Toyota Auris

Czołówkę zamyka Toyota Auris z wynikiem na poziomie 1 tys. egzemplarzy.

Kolejno w naszym zestawieniu: 4. Toyota Yaris, 5. Skoda Fabia, 6. Opel Corsa, 7. Opel Astra, 8. Ford Focus, 9. VW Passat i 10. Skoda Rapid.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły