Tunel foliowy doskonale sprawdza się na otwartej przestrzeni. Może całkowicie zastąpić tradycyjną szklarnię, a do tego jest bardziej ergonomiczny. Nie niszczeje, ponieważ właściciel rozkłada go jedynie na okres wzrostu warzyw lub roślin, a po sezonie bardzo szybko można taką konstrukcję złożyć i skorzystać z niej w następnym roku.

Tunele foliowe są dostępne w wielu różnych wymiarach. Z tego też powodu są one niezawodne, zarówno pod względem wszechstronności zastosowania, jak i dostosowania ich do powierzchni ogrodu. Można je zamówić w zestawie, który należy samodzielnie złożyć. Ma to swoje zalety, przede wszystkim łatwość przewiezienia wszystkich elementów i brak obaw o ewentualne uszkodzenia w czasie jazdy. Konstrukcja tuneli jest najczęściej wykonana z rurek PCV. Cechuje je odpowiednia grubość, a także doskonałe wyprofilowanie. Dzięki temu cała konstrukcja po złożeniu jest stabilna i zapewnia odpowiednie podparcie, odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym na wietrzną pogodę.

Oprócz rurek, w skład zestawu wchodzi folia, która jest przycięta pod wymiar oraz odpowiednie zaczepki, umożliwiające umocowanie folii do złożonej konstrukcji. Zaletą tuneli foliowych jest również ich kształt. Są one najczęściej prostokątne, co powoduje, że udaje się w pełni zagospodarować dostępną powierzchnię. Rurki są przeważnie o średnicy 32 milimetrów, co tym samym potwierdza fakt, że stelaż nie zabiera dużo miejsca. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są łączone poszczególne elementy. Nie trudno zauważyć, że montaż tuneli nie należy do najtrudniejszych czynności. W ten sposób złożenie poszczególnych elementów nie zajmuje zbyt wiele czasu, nawet dla osoby, która wykonuje tę czynność po raz pierwszy.

Osoby zainteresowane kupnem tuneli mogą się jednak zastanawiać nad tym, dlaczego cena tych produktów jest taka, a nie inna. Trzeba zwrócić tutaj uwagę na wysoką jakość poszczególnych elementów, z jakich tunele są wykonane. Nie ma tutaj żadnych niedociągnięć, a jeśli prawidłowo obchodzić się z tymi przedmiotami, można z nich korzystać właściwie przez wiele lat. Są zresztą najczęściej dostępne na gwarancji, co tylko potwierdza dobrą jakość i inteligentne wykorzystanie wszystkich elementów, w tym trójwarstwowej folii.