Pompy pneumatyczne to niezwykle praktyczne urządzenia. Zastanawiasz się, jaki rodzaj pompy będzie dla Ciebie odpowiedni? Doskonałym rozwiązaniem może być pompa beczkowa. Zobacz, jakie są jej najważniejsze zalety.

Czym są pompy pneumatyczne beczkowe i jak działają?

Pompy pneumatyczne beczkowe wykorzystywane są do bezpiecznego transferu mediów pomiędzy końcową instalacją a znormalizowanymi pojemnikami, np. beczkami. Istotne jest oczywiście to, aby zbiornik miał wysokość mieszczącą się w granicach głębokości zanurzenia beczkowej pompy. Wysokiej jakości pompy beczkowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://www.jutech.com.pl/Pompy-pneumatyczne.html.

Warto wiedzieć, że pompa beczkowa składa się z silnika oraz tuby pompującej, które podłączone są poprzez samowyrównujące się sprzęgło. Gdy silnik zostaje włączony, poprzez sprzęgło przekazywana jest moc do wału napędowego. Kiedy wirnik będzie wprowadzony w ruch, pompa zacznie działać. W wyniku obrotów wirnika powstanie uszczelniona komora, a medium zostanie zassane do środka tuby. Samozasysanie pompy jest możliwe dzięki stałemu zanurzeniu wirnika w medium.

Jakie są zalety beczkowych pomp pneumatycznych?

Pompy pneumatyczne beczkowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na ich uniwersalność. Sprawdzają się one zarówno do pompowania wody, jak i rozpuszczalników lub stężonych kwasów. Z powodzeniem można je zastosować praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Wykorzystuje się je m.in. do transportu i rozładunku cieszy oleistych, lepkich mediów, płynów ze stałymi elementami, czy też mediów aktywnych chemicznie. Warto wiedzieć, że niektóre pompy beczkowe przystosowane są nawet do pracy z łatwopalnymi substancjami w miejscach zagrożonych wybuchem. Poza tym pompy beczkowe wyróżnia duża wygoda użytkowania. Mają one stosunkowo małą wagę i nie zajmują dużo miejsca.

Pompy pneumatyczne beczkowe to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet. Jeśli zależy Ci na komforcie, bezpieczeństwie i szerokim zakresie zastosowania, koniecznie zdecyduj się właśnie na ten rodzaj pompy.