Zbliżający się okres świąteczny jest zawsze wyczekiwany z niecierpliwością. Boże Narodzenie uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to czas ciepła, miłości i rodzinnych spotkań, zwłaszcza przy stole. Warto zadbać o to, aby ten stół zdobiły wyjątkowe, świąteczne dekoracje.

Gustowny minimalizm - to się ceni!

Jeszcze nie tak dawno temu wszelkie dekoracje świąteczne cechował jeden wspólny mianownik – przepych. Obwieszone niezliczoną ilością bombek i światełek choinki z trudem wytrzymywały ich ciężar, wieszane na drzwiach stroiki swą średnicą przywodziły na myśl koła rowerów górskich a na wigilijnym stole dekoracje toczyły zacięty bój o miejsce ze świątecznymi potrawami. Obecnie jednak trendy wyglądają zgoła inaczej! Od kilku lat prym wiodą subtelne dekoracje, którym nie sposób odmówić uroku i elegancji. Nie zmieniło się natomiast to, że nieodzownym elementem świątecznych dekoracji pozostają łakocie. Dla nich miejsce znajdzie się zawsze, także w gustownych, minimalistycznych ozdobach!

Stroik na świąteczny stół – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Na świątecznym stole od lat królują niepodzielnie stroiki. Trudno się temu dziwić, nic przecież nie oddaje ducha świąt tak dobrze, jak one. Piękny stroik ustawiony na odświętnym obrusie cieszy bowiem oko i buduje wyjątkowy nastrój. Jest on również sztandarowym przykładem bożonarodzeniowego DIY – zrób to sam! I w przypadku stroika właśnie najlepszy efekt uzyskać można zachowując powściągliwość i przedkładając gustowny minimalizm ponad efekciarstwo. Nie ma wcale potrzeby tworzenia stroika na bazie gęstego igliwia uzupełnionego przesadną ilością kolorowych bombek. Kompozycja stworzona na bazie ceramicznego naczynia z przytwierdzoną doń cienką obręczą w kolorze złota, stanowić będzie wyśmienitą podstawę dla wyrafinowanej dekoracji stołu. Wystarczy przymocowań do obręczy kilka naturalnych gałązek, dołożyć pachnące lasem szyszki i zwieńczyć dzieło dwoma bądź trzema bombkami oraz kilkoma drobnymi łakociami. Fantastyczny efekt gwarantowany!

Urok papierowych dekoracji

Podobnie jak w przypadku stroika samodzielnie wykonać można również gustowne, papierowe ozdoby. Prym wśród nich od dawna wiodą anioły. Ich wykonanie nie nastręczy trudności nawet młodszym domownikom, dzięki czemu przygotowanie dekoracji świątecznego stołu stanie się okazją do wspólnych przygotowań w rodzinnym gronie! Odnośnie do papierowych aniołów zdecydować można się zarówno na wyjątkowo proste do wykonania ozdoby wycinane nożyczkami z papieru, jak i wersje bardziej skomplikowane. W tym drugim przypadku warto zaplanować pracę nad ozdobami z wyprzedzeniem i zaopatrzyć się w niezbędne materiały i akcesoria. Przydatne okażą się tutaj między innymi białe i złote kartki papieru formatu A4, niewielkie koraliki (najlepiej drewniane), nożyczki, ołówek, linijka i różne rodzaje kleju. Instrukcję wykonania papierowych aniołów krok po kroku znaleźć można na stronie: https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/stol-na-boze-narodzenie. Znajdziemy na niej również inne, wyjątkowe pomysły na ozdobienie bożonarodzeniowego stołu.