Czasy wywoływanych z kliszy zdjęć dawno minęły i od wielu lat albumy na zdjęcia są przede wszystkim cyfrowe lub wirtualne. Kiedy nie zdążymy wywołać zdjęć lub przenieść je na tzw. chmurę, a sprzęt na którym były zapisane zawodzi wpadamy w panikę. Jest kilka sposobów na to, aby odzyskać te cenne pamiątki.

Co możesz zrobić, aby zabezpieczyć się przed utratą zdjęć

Najprostszym sposobem jest ich wywołanie. Poprzez aplikacje, czy internetowe sklepy fotograficzne można łatwo i tanio wywołać zdjęcia, które mamy w postaci cyfrowej. Jest to bardziej tradycyjny sposób zabezpieczenia, jednak pozwala on nam np. na udekorowanie nimi swojego domu lub na podarowanie ich komuś w prezencie.

Zapisywanie zdjęć w wirtualnej chmurze to popularne rozwiązanie, które można wykorzystać na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu. Np. telefony komórkowe, czy smartfony już po ich pierwszej instalacji pytają użytkownika, czy chce korzystać z takiego zewnętrznego dysku i zapisywać swoje dane za pomocą konta utworzonego dla danego urządzenia. Więcej na temat usuniętych zdjęć http://plom.pl/odzyskiwanie-usunietych-zdjec/

Tworzenie kopii zapasowej to również przydatna funkcjonalność w naszych urządzeniach. Często jednak ignorujemy powiadomienia, które wysyła nam telefon i nieświadomi, jak może być przydatna nie korzystamy z niej. Dzięki tworzeniu kopii zapasowej danych możesz odszukać nie tylko zdjęcia, ale wszystko co tylko zapisał na swoim telefonie, łącznie z kontaktami i hasłami do logowania. Tworząc kopię zapasową nie musisz przenosić danych z urządzenia na urządzenie, wystarczy że zalogujesz się do swojego konta, a Twój nowy telefon pobierze wszystkie dane i ustawienia.

Utrata zdjęć zapisanych na karcie lub dysku zewnętrznym

Często zdjęcia zapisujemy na “dodatkowej pamięci”, czyli na zewnętrzych urządzeniach takich jak karty SD lub pendrivy. Jeśli przez przypadek usuniesz z nich zdjęcia uważaj, żebyś czego na nich nie zapisać. Dane, które nie zostaną nadpisane dużo łatwiej je odzyskać. Dotyczy to również programów do odzyskiwania danych. Przykładowo jeśli podejmiesz się samodzielnego odzyskiwania danych na swoim smartfonie, uważaj żeby nie zapisać przeznaczonej do tego aplikacji w tej samej pamięci, którą właśnie utraciłeś. ZObacz również jak odzyskać skasowane smsmy https://www.embiznes.pl/inne/odzyskiwanie-smsow/

Jaki program do odzyskiwania zdjęć wybrać

W Internecie jest dostępnych całe mnóstwo programów, które mają pomóc nam w odzyskaniu danych. Zamiast wybierać pierwszy z listy, którą podpowie Ci przeglądarka sprawdź rankingi na wiarygodnych stronach z oprogramowaniem. Jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem odzyskać wszystkich utraconych zdjęć nie załamuj się, tylko pobierz inny program. Bardzo prawdopodobne, że za drugim podejściem uda Ci się odzyskać więcej, z tych których nie wróciły za pierwszym razem.