Świnka morska to urocze zwierzątko domowe, które cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Decydując się na jej posiadanie, należy zapewnić jej odpowiednie warunki - takie, które wpłyną na komfort życia i jej samopoczucie. Chociaż mogłoby się wydawać, że gryzoń niewielkich rozmiarów nie potrzebuje wiele, to są pewne rzeczy, których nie może zabraknąć w jego wyposażeniu. Oto akcesoria, które sprawią, że Twoja świnka morska będzie zaopiekowana. Oprócz niezbędnych akcesoriów, warto mieć na uwadze, że kawie domowe są zwierzętami stadnymi, dlatego chcąc zapewnić im najlepsze warunki, powinno się je trzymać minimum we dwie.

Jak stworzyć przytulny i komfortowy domek dla świnki morskiej?

Klatka jest miejscem, w którym zwierzak przebywa na co dzień. Warto zatem zadbać o jej wyposażenie i stworzyć śwince morskiej komfortowe warunki. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar klatki. Pupil domowy powinien mieć wystarczającą ilość miejsca, aby swobodnie się poruszać. Co więcej, wewnątrz muszą znajdować się podstawowe akcesoria, takie jak poidełko na wodę, domek do spania oraz stabilna miska na jedzenie. Warto również zaopatrzyć się w dwa paśniki przeznaczone na paszę zieloną oraz sianko. Tego typu wyposażenie sprawi, że świnka morska będzie czuła się dobrze, a jej codzienne życie będzie komfortowe. Minimalne wymiary dla jednej świnki, to 100x50 cm. Mając jednak na uwadze, że są to zwierzęta stadne, warto wybrać klatkę min. 120x50 cm lub większą zagrodę (np. kojec/klatka 140x50 cm)

Akcesoria dla świnek morskich, czyli sposób na urozmaicenie czasu

Nie ulega wątpliwości, że w klatce powinny znaleźć się również dodatki, które zapewnią śwince morskiej rozrywkę. Piłka wiklinowa, kula smakula czy drewniany mostek to dodatki, które doskonale spełniają swoją funkcję. Wzbudzają zainteresowanie, zachęcają do zabawy i sprawiają, że czas bez obecności domowników mija w przyjemnej atmosferze. Warto także pomyśleć o smaczkach, które z pewnością ucieszą każde uszate stworzenie. W ofercie sklepu internetowego uszatkowerady.pl dostępne są akcesoria, żywność oraz produkty przeznaczone do pielęgnacji, które pozwolą otoczyć małego gryzonia odpowiednią opieką. Zadbaj o swoją świnkę morską i stwórz jej odpowiednie warunki do życia.